Chov vtákov ako offline koníček, ktorý je stále obľúbenejšie

Medzi ľuďmi sú stále obľúbenejšie takzvané offline koníčky, čo sú koníčky, ktoré sú nezávislé na sociálnych sieťach alebo na internete všeobecne. Sú to skrátka koníčky, ktoré môžete prevádzkovať, bez toho aby sme držali telefón v rukách. Takých koníčkov síce nie je veľa, ale existujú. Napríklad chov vtákov sa stal takým offline koníčkom, aj keď sa mnohí chovatelia občas radi pochvália svojim chovaným vtáctvom. Chov vtákov ako taký je zároveň najstarší koníček vôbec. Najskôr sa správali holuby, potom sa správali andulky a dnes sa správajú aj mnohí exotickí vtáky, ako sú papagájiť alebo kanáriky. K najčastejšie chované druhom papagájov sa radí Ara alebo Žako, ktorí sa dokonca môžu naučiť hovoriť. Ak sa radíte k chovateľom vtákov, viete taky, že nie je vždy ľahké zohnať potrebné vybavenie. Napríklad klietky pre vtákov alebo vonkajšie voliéry sú ihlou v kope sena.

Niektoré voliéry sú príliš veľké, iné nie sú priestranné

Chovatelia vtákov veľmi dobre vedia, aké ťažké je nájsť vhodné obydlia pre svoje okrídlené miláčikov. V chovateľských potrebách sa najčastejšie narazí na príliš veľké klietky, niektoré sú naopak príliš malé, iné sú zase až moc priestranné, v ďalších by vták ani neroztáhl svoje krídla. Nájsť ideálne voliéru pre vtáky, to je úloha za zlatého bludišťáka. Je tu však jedna možnosť, ktorú mnohí chovatelia už dobre poznajú.

Môžete si vonkajšie voliéru postaviť svojpomocne

Aj keď nepatríte k veľkým kutilom, môžete si vonkajšie voliéru alebo klietku pre vtáky ľahko postaviť, a to vďaka stavebnicu Aluhobby, ktorá je zložená z hliníkových profilov, sít, pletív a ďalších podobných súčiastok. Vďaka podrbnému návodu si ľahko a rých, dokonca zábavne postavíte obydlia pre svojho okrídleného maznáčika, v ktorom sa bude cítiť dobre a v ktorom bude môcť roztiahnuť svoje krídla, bez klietka bola príliš veľká.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková