3 cukrárske pomôcky, s ktorými upečiete dokonalú tortu

Ak ste sa pustila do pečenia, nemali by vám vo vybavení chýbať pomôcky, s ktorými vykúzlite naozaj nádhernú a lahodnú tortu. Samozrejme nie je jednoduché vytvoriť tortu, je potrebné mať aj nejaké skúsenosti. V prípade, že siahnete po správnych cukrárskych potrebách, prácu si uľahčíte a urýchlite, a to aj keď ste začiatočníčkou. Ak túžite, aby vám pod rukami vznikali famózne torty, nezaobídete sa bez troch hlavných vecí - žehličky na rovný povrch, správne formy a šablón na dekor. Ešte k týmto cukrárskym potrebám pridajte nadšenie a kvalitné suroviny a môžete sa pustiť do práce.

Žehlička pre rovný povrch

Všimla ste si toho, že torty profesionálnych cukrárok sú perfektne hladké a rovné? Zabudnite na to, že to docielia valčekom, ba naopak používajú žehličku, ktorá pomáha k hladkosti povrchu. Pre zarovnanie krémov sa zase používa cukrárska stierka.

Dobrá forma na tortu

Nemusíte zostávať len pri okrúhlych či hranatých tortách, pokojne vyrobte aj netradičné tvary, k čomu sa dajú použiť rôzne formy - v tvaroch psa, noty, medvedíka, kolieskových korčúľ, bábiky Barbie a podobne. Súčasná ponuka je vskutku pestrá.

Šablóny na dekorácie

Ak by ste rada urobila nejaký vzor či dekor kvety na tortu, nemusíte sa trápiť, stačí zaobstarať šablóny. Samozrejme niektoré cukrárky sú natoľko šikovné, že šablóny nepotrebujú, ale vo väčšine prípadov sa používajú. Stačí šablónu, ktorá býva vyrobená z pružného plastu, priložiť na tortu, a potom len stierkou rozotrieť treba bielkovou glazúru, čokoládu, krém. Ak hľadáte internetový obchod, odkiaľ by ste si mohli objednať cukrárske potreby, pozrite sa do e-shopu svetcukrarov.sk. V jeho produktovom portfóliu nájdete cukrárske potreby, suroviny, potreby na pečenie, zmrzliny, ale aj pomôcky na dekorácie a stolovanie.

Publikované: 17. 05. 2019

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková