Aká dekoratívna kozmetika by nemala chýbať v kabelke žiadnej ženy?

Drvivá väčšina žien dekoratívnu kozmetiku používa na dennej báze. Ide totiž o kúsky, ktoré dokážu podčiarknuť ženskú krásu a zvýrazniť to, čo by inak mohlo pôsobiť nevýrazne. Aké kúsky by teda nemali chýbať v kabelke žiadnej ženy?

Lícenka

Malá lícenka vám v kabelke snáď ani nezaberie miesto. Dokonalý kúsok, ktorý pleti dodá zdravý lesk behom niekoľkých sekúnd. Ani neviete, kedy ju budete potrebovať. Možno vás zastihne neplánovaná obchodná schôdzka alebo sa na stretnutí s kamarátkou objaví jej príťažlivý známy, s ktorým si padnete do noty. Lícenka vám rozjasní tvár a ak stiahnete po dekoratívnom kúsku s obsahom pantenolu, nemusíte sa obávať ani nepriaznivých následkov v podobe suchej pokožky. V ponuke nájdete tiež paletky líceniek a rozjasňovačov, vďaka ktorým bude vaša pleť skutočne žiariť.

Sypký puder alebo makeup

Makeup v odtieni vašej pleti je jednoducho kúsok, ktorý v kozmetickej taštičke v žiadnom prípade nesmie chýbať. Či už potrebujete zakryť nedokonalosť spôsobenú cyklom, pigmentovú škrvnu alebo akýkoľvek iný nedostatok pleti, makeup je spoľahlivým a vždy verným spoločníkom. Na trhu nájdete hneď niekoľko odtieňov, vďaka ktorým si môžete vybrať taký, ktorý čo najvernejšie kopíruje odtieň vašej pleti. Okrem odtieňa, makeup voľte aj na základe typu pleti. Iný makeup je vhodný pre zmiešanú, iný pre suchú a iný pre mastnú pleť. Kvalitné makeupy oplývajú taktiež ochranným faktorom, hydratujú pokožku a pôsobia protizápalovo. Makeup ale nie je všetko. Ten by ste totiž mali doplniť aj sypkým púdrom. Sypký púder zmatní vašu pleť. Navyše, vďaka púdru vám aj makeup dlhšie vydrží.

Odličovač na odličovanie pleti

V neposlednom rade myslite aj na odličovač. Nikdy totiž neviete, kedy ho budete potrebovať. A chodiť s rozmazanou riasenkou či neupraveným makeupom častokrát pôsobí omnoho horšie akoby by ste boli nenamaľovaná. Siahnite po šetrnom produkte, ktorý bez problémov odstráni aj vodeodolný makeup.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková