Inšpirácia na praktické a dizajnové doplnky do domácnosti

Každá domácnosť má svoj jedinečný štýl a atmosféru vďaka zariadeniu a bytovým doplnkom. V našom článku sme si pripravili niekoľko tipov na bytové doplnky do domácnosti, ktoré plnia dizajnovú alebo praktickú funkciu. Sú spomínané doplnky aj súčasťou vášho bývania? Začítajte sa do nasledujúcich riadkov a pokojne sa aj vy inšpirujte pri zariaďovaní svojej milovanej domácnosti.

Podložky pod koberec

Počuli ste už niečo o podložkách pod koberec a ich využití v domácnosti? Tento bytový doplnok zaručene možno zaradiť do kategórie „praktický“. Vďaka týmto výnimočným podložkám predĺžite životnosť všetkých kobercov v domácnosti. Podložky pod koberec majú schopnosť zvyšovať komfort a ich použitie je možné aj vo vysoko zaťažených priestoroch. Navyše, podložky pod koberec disponujú schopnosťou zvukovej, ale i tepelnej izolácie. Veľkou výhodou podložiek je ich jednoduchá inštalácia spolu s kobercom, ktorú hravo doma zvládne každý.

Textilné podsedáky na stoličky

Doplnok, ktorý zútulní a štýlovo rozžiari atmosféru v priestore vašej jedálne. Podsedáčiky z textilu sú nielen estetickým doplnkom, ale i veľmi praktickým. Vďaka nim sa vám pri jedálenskom stole sedí komfortnejšie a nepociťujete zo stoličky chlad.

Posteľné prehozy

Ak ste ešte nepočuli o textilných prehozoch do spálne, tak je ten správny čas spoznať tento štýlový bytový doplnok. Dokážu dokonale vytvoriť ešte útulnejší dojem z miestnosti, ktorá je určená odpočinku. Prehozy sa častokrát ladia do dizajnu posteľných obliečok, ale aj kobercov či spálňových závesov.

Rohožka do kúpeľne

Rohožka do kúpeľne je jedno z najlepších rozhodnutí, aké pri zariaďovaní domáceho priestoru môžete učiniť. Je veľmi praktická najmä v okolí toalety alebo umývadla. Poskytuje komfort a zahreje vás pod nohami. Rohože majú v domácnosti skrátka nenahraditeľné miesto. Máte ďalšie tipy ako doplniť svoju domácnosť o dizajnové či praktické doplnky? Nezabúdajte, že každý doplnok by mal byť ladený do štýlu a dizajnu vášho ostatného bytového zariadenia, ale i do farby stien a podlahových krytín.

Publikované: 24. 04. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková