Objavte nového koníčka: Maľovanie podľa čísiel je novou populárnou zábavou

Opustite svet strachu z bieleho nepomaľovaného listu papiera a začnite konečne maľovať. Maľovanie podľa čísiel vám umožní stať sa maliarom bez toho, aby ste to museli študovať, či mať dar od Boha. V dnešnom svete sa možnosti pre naše koníčky objavujú ako huby po daždi. Kreativita je v kurze, a tak raz maľujeme s voskom a žehličkou (enkaustika) a napodruhé sa vrhneme na skladanie origami. Kto z nás si tiež neprešiel návratom k maľovankám? Tie pre dospelých sľubujú dokonca antistresový účinok. Poďte ale skúsiť niečo viac. Vďaka maľovaniu podľa čísiel zažijete to, čo zažívali najslávnejší maliari sveta. Pod rukami vám vznikne úžasné dielo ako od skutočných umelcov. Namaľujete si vlastný obraz, aj keď ste nechodili do umeleckej školy. Svoj obraz si zavesíte v interiéri a každý ho bude obdivovať, aj keď nemáte maľovanie ani kresbu príliš v ruke. A nielen to. Hodíte sa do pohody, pretože maľovanie je relaxácia. Poďte tvoriť technikou známou ako maľovanie podľa čísielNemusíte sa učiť dopredu žiadne maliarske techniky. Nemusíte skicovať návrh svojho prvého obrazu. Dokonca ani zháňať vhodné farby, štetce, palety či plátno. Toto všetko je súčasťou geniálne pripravenej kreatívnej zábavy. Takže stačí rozbaliť balíček a hneď začať maľovať. A to v takej obťažnosti, do akej si na začiatku trúfnete.

Prečo sa vrhnúť na nového koníčka známeho ako maľovanie podľa čísiel?

Namaľujete si vlastný obraz

Možná občas niečo kreslíte a maľujete, ale vystaviť si to? Tak dobré naše pokusy zas nie sú! Niekedy si nevyberieme vhodný podklad, inokedy farby, často podceníme veľkosť obrazu. Sú to milé obrázky do šuplíku, ale rozhodne nie na to, aby sme si ich niekde vystavili. Maľovanie obrázkov sa však dá veľmi jednoducho profesionalizovať pomocou vhodnej techniky. Farebné obrázky, ktoré vďaka predpripraveným sadám namaľujete, budú zrazu na úrovni. Ozdobíte si s nimi interiér, budete ich obdivovať vy, ale aj každý, komu sa nimi pochválite.

Odpočiniete si a zrelaxujete

Maľovanie je relaxácia. Obrazy maľovanie podľa čísiel vás budú baviť. Nie je to stres, ako keď sa postavíte k čistému hárku papiera s predsavzatím, že musíte niečo namaľovať, ale ono nejak nejde. Je to relaxácia, rovnaká ako pri antistresovej maľovanke. Ale omnoho zábavnejšia a s dokonalejším výsledkom. Dokonca sa ani nestresujete s farbami. Akrylové farby nanášané štetcom nás nenahnevajú tak, ako príliš tvrdá pastelka, ktorá nie a nie nafarbiť plôšku papiera, či gelová fixka, ktorá sa práve rozhodla prestať písať.

Maľovanie vás zbaví stresu

Odpočinúť si, to áno. Ale čo keď sme v obrovskom strese z práce, zo školy, z osobných vzťahov či zdravotných problémov? Namaľovať si obraz maľovanie podľa čísiel je doslova terapia. Táto činnosť je porovnateľná s meditáciou. Lenže u tej potrebujete poznať správne techniky, i mať úplný kľud bez rušivých elementov z okolia. Pri maľovaní touto technikou sa prekvapivo stav meditácie dostaví, aj keď o meditovaní nič nevieme a okolo nás to hučí ako v úli. Sústredíte sa na detaily. Zabudnete na starosti bežného dňa. Vaša myseľ, ale aj telo, sa ukľudní, sústredí, odpúta a očistí od stresu. Skúste si to! Pravdepodobne ešte nebola vymyslená lepšia antistresová technika pre amatérov – neštudovaných psychológov.

Ručne maľovaný obraz vám zdvihne sebavedomie

Neveríte si? Nejde len o to, či vás trápi nízke sebavedomie pokiaľ ide o vlastnú umeleckú tvorbu. Všetko súvisí so všetkým. Takže je pravdepodobné, že si neveríte ani v škole, v práci, pri výchove detí... Poďte sami seba motivovať a nabiť sa pozitívnou energiou. Nie neexistuje na to nabíjačka ako na telefón. Ale ručne maľovaný obraz, ktorý vytvoríte, presne týmto spôsobom zafunguje. Dostanete sa za hranice svojich doterajších schopností. Zostane po vás niečo hmatateľné, na čo budete pyšní. Je to ako zvíťaziť na olympiáde, ubehnúť maratón, či poblahoželať svojmu dieťaťu pri promóciách. Nič nemotivuje tak, ako úspešne dokončené dielo. A s maľovaním podľa čísiel nemusí zostať iba u jedného.

Konečne sa naučíte maľovať

Niekto absolvoval základnú umeleckú školu, a i tak sa nemá odvahu pustiť do vlastného diela. Iní celý život kreslia do skicárov, alebo po samolepiacich papierikoch, ale svojmu dielu nedajú finálnu podobu, niekto chce maľovať dokonca len vo svojej hlave, ale nevie, ako začať. Poďte sa konečne naučiť maľovať. Maľovanie podľa čísiel pre dospelých vás naučí všetko, čo o maľovaní na začiatku potrebujete vedieť. Aj začiatočníkom pomôže pochopiť koncepciu obrazu, tieňovanie či priestorové kreslenie. Ale nebojte sa. Na začiatku nebudete musieť miešať farby, ani sa púšťať do vlastných kompozícií. Technológia maľovania podľa čísiel je vlastne kurz maľovania. Učí praxou, ale postupne, od základov. Nenúti nás do zložitých vecí, na ktoré si zatiaľ netrúfame. A je na nás, kedy preskočíme na vyšší stupeň obtiažnosti.

Maľovanie obrazov podľa čísiel prináša aj nečakané benefity

Maľovať obrazy podľa čísiel nám však vie priniesť aj ďalšie benefity. Zlepšuje kreativitu u detí, dospelých aj u seniorov. Posilňuje naše tvorčie schopnosti a pozitívne ovplyvňuje mozog. Vytvára pozitívne emócie vedúce k celkovému zlepšeniu psychiky, ale aj k lepšiemu fyzickému stavu. Celostná medicína jasne vraví, že šťastie a optimizmus sú pre naše zdravie dôležité a ovplyvňujú naše fyzické zdravie. Maľovanie podľa čísiel zlepšuje taktiež stavy po rôznych úrazoch a ochoreniach. Pomáha napríklad pacientom po mozgovej mŕtvici či s rôznymi degeneratívnymi ochoreniami.

Maľovanie podľa čísiel sa hodí aj pre deti

Namaľovať si obrázky podľa čísiel zvládnu aj deti. Tie sa obvykle už veľmi skoro v rôznych detských časopisoch stretnú s podobnými maľovankami. Ale rýchlo ich začnú nudiť. Nie sú dosť kreatívne, pastelky si často nerozumejú s používaným papierom v týchto časopisoch. Riešením je postaviť ich pred maliarske plátno a dať im do ruky štetec. Vždy záleží na tom, ako rýchlo ste svoje dieťa viedli k prvému kresleniu a maľovaniu. A tak môže byť pre skutočné maľovanie podľa čísiel zrelé už trojročné dieťa, ale skôr až štvorročné. Len pozor! Maľuje sa akrylovými farbami, ktoré rozhodne nie sú ako tie vyprateľné pre maľovanie prstami, či detské vodovky a temperky. Takže dieťa potrebuje vhodné oblečenie a aj priestor je potrebný taký, aby ho dieťa v prípade nehody s farbami nezničilo. Platí to aj pre školákov, mladších aj starších. Tí sú už obvykle pripravení na túto techniku. Z bežných maľovaniek vyrástli a je čas kúpiť im tie na vyššej úrovni. Nezabudnite, že maľovanie podľa čísiel si volíte v rôznych obťažnostiach. Maľovanie podľa čísiel pre deti si vyberte z tých najľahších a s detskými motívmi.

Pozrime sa technike maľovania podľa čísiel na zúbky

Už sme si povedali prečo sa pustiť do maľovania podľa čísiel, aj čo nám táto kreatívna technika prinesie. Ale stále vám nie je jasné, o čo presne ide, a čo od nej čakať? Maľovanie podľa čísiel je prepracovaný projekt Zuty.sk, ktorý túto techniku dotiahol k dokonalosti. Takže zabudnite na nudné maľovanky pre pastelky a fixy, ktoré sa už iba kvôli týmto používaným prostriedkom predražujú a ich výsledok i tak nie je vystavenia vhodným. V Zuty.sk nás naozaj učia maľovať.

Čo dostaneme, ak si objednáme obrázok na maľovanie?

Predpripravený motív je mapou obrazu, kde sú jednotlivé plochy rozdelené podľa čísiel. Tie potom vyfarbujete vždy príslušnou farbou odpovedajúcou tomu ktorému číslu. Obrazy sú vždy vytlačené na plátne. To môže byť dokonca už priamo napnuté na rám a je na vás, ktorú variantu si zvolíte. S obrazom dostanete vždy aj všetky potrebné farby pre daný obraz. Nemusíte teda žiadne zháňať. Dostanete ich toľko, koľko pre obraz potrebujte. Ak predsa len farbou trochu viac plytváte, alebo sa vám stane nehoda a farba sa vyleje, nič sa nedeje. Farbu si môžete nechať doposlať, dokonca zadarmo. Farby sú v praktických nádobkách, takže nebudete potrebovať ani žiadnu paletu. Ide o veľmi kvalitné akrylové farby. Nič nemiešate, pretože dostanete aj všetky potrebné odtiene. Samozrejme nechýba ani set štetcov. Takže ani pre tie nebudete musieť bežať do výtvarných potrieb. Nezabudnite ich ešte pred zaschnutím dobre umyť vo vode. Akrylová farba je vodou umývateľná, ale nesmie zaschnúť.

Vyberte si správne zložitosť obrazu

Zuty.sk svoje obrazy rozdelilo do piatich stupňov obťažnosti. Nejde o veľkosť obrazu, ten sa ponúka obvykle vždy v dvoch variantoch. Náročnosť obrazu sa líši množstvom používaných farieb a veľkosťou plôch. Určite nezačínajte hneď s najťažšou verziou. Skúste si aspoň stredne zložitú náročnosť. A u detí začínajte tou najmenej náročnou. Zložitosť by ich rýchlo odradila.

Vyberte si vhodný motív

Na výber motívu obrazu sa asi tešíme najviac. Tých Zuty.sk ponúka obrovské množstvo. Samozrejmosťou sú detské motívy. Vyberať si potom môžete podľa svojich záujmových preferencií – zvieratá, mestá, ľudí, kvetiny, tanec, abstraktné obrazy, dopravné prostriedky, pop-art, jedlo a pitie, zverokruh, romantiku, náboženstvo a mnoho ďalších. Úspech slávia obrazy veľkých maliarov. Aj vy si vďaka maľovaniu podľa čísiel môžete namaľovať svojho Vincenta van Gogha, Gustava Klimta, Claude Moneta či Pabla Picassa. A čo dnes ešte letí? Trebárs Frida Kahlo. Nebaví vás kopírovať slávnych maliarov, ani bežné motívy? Zuty.sk vám pripraví aj vlastný obraz podľa vašej fotografieTáto možnosť je veľmi využívanou. Hodí sa ako darček, či už niekoho obdarujete setom na maľovanie s predkresleným motívom podľa fotografie, alebo mu tento obraz už aj namaľujete. Obe možnosti slávia úspech.

Neváhajte a začnite maľovať

Maľovanie podľa čísiel vás bude baviť, či už umelecké sklony máte alebo nie. Benefitov má skutočne veľa a ako antistresová aktivita nemá konkurenciu. Vďaka Zuty.sk a jej balíčkom obrazov s farbami jednoducho vyriešite aj darčeky – k akejkoľvek príležitosti a pre kohokoľvek. Na vyššiu úroveň jednoducho posuniete aj aktivity svojich detí. Maľovanky sú nuda, zabavte ich maľovaním podľa čísiel. Dnes nie je nič prekvapivé, keď vďaka maľovaniu podľa čísiel začne maľovať celá rodina.

Publikované: 28. 08. 2021

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková