Kofex vás podrží na ceste na dovolenku

Čo nevidieť si zbalíme batožinu a vyrazíme na dovolenky. Obľúbené destinácie máme veľmi často v dosahu automobilom. Aj tak nás ale čaká dlhá a mnohohodinová cesta. Únava môže byť príčinou fatálnych nehôd. Ako sa im vyhnúť? Mnohí z nás sa snažia ešte na poslednú chvíľu pred dovolenkou stihnúť v práci nielen dorobiť si svoju prácu, ale niekedy aj napracovať si všetko dopredu. Pred dovolenkou preto bývame unavení, často z nedostatku spánku. K únave prispieva aj stres z balenia či z dlhej cesty. Na cestu sa tak veľmi často vydávame unavení. Ako zvládnuť dlhú cestu a nezaspať za volantom?

Snažte sa si pred cestou dobre odpočinúť

Po prebdenej noci kvôli baleniu či posledným pracovným povinnostiam pred dovolenkou ju radšej o deň odložte. Nevydávajte sa na dlhú cestu automobilom unavení. Ideálne je, ak sa donútite aspoň tri dni pred odjazdom spať nie menej, ale naopak, aspoň o hodinku dlhšie.

Kofeínové povzbudenie pomáha

Lepšie však, než si na cestu uvariť termosku kávy, či si ju kúpiť v plechovke v prehnane presladenej forme, je pribaliť si koncentrovaný kofeín Kofex. Ide o čistý kofeín a kofeín z extraktu guarany. Má schopnosť stimulovať centrálny nervový systém, maximalizovať schopnosť sústrediť sa a stimuluje krvný a respiračný systém. Odporúča sa vodičom proti únave na nočných či dlhých cestách. Kofex predáva online lekáreň Greenlike.sk.

Po ceste odpočívajte

Nesnažte sa cestu zvládnuť na jeden záťah. Odpočívajte. Zastavujte každé dve hodiny, pretiahnite sa, zacvičte si, prejdite sa na čerstvom vzduchu. Pohyb vás preberie, aj keď už je únava neznesiteľnou.

Zobajte zdravé drobnosti

Nabíjajte sa energiou. Vezmite si na cestu hrozno, nakrájané jabĺčka či iné ovocie a zeleninu. Behom jazdy jedzte. Tieto potraviny vám dodajú potrebnú energiu a súčasne ich postupné pojedanie vyburcuje organizmus, aby nezaspal.

Publikované: 10. 06. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Tereza Havelková