Jeseň 2020: Vieme, aké kabelky budú tento rok v kurze

Zo svetových mól rovno do vášho šatníka! Tieto kabelkové trendy podľa nás jednoznačne ovládnu jesennú sezónu. Ktorý z nich si získa vašu priazeň? Tohtoročná celosvetová kríza sa dotkla i módneho sveta. Návrhári musia predvádzať svoje najnovšie kúsky online, ľudia po celom svete museli zmeniť svoj životný štýl... Napriek tomu však aj táto sezóna má svoje nezameniteľné trendy. Ak chcete byť šik, zadovážte si na jeseň niektorý z typov kabeliek, ktoré ospevujú svetovo uznávané módne časopisy Harper’s Bazaar, Vogue, Cosmopolitan či Marie Claire. Pozrime sa, ktoré to sú!

Prešívané kabelky milovala už Coco!

Ikonický a nadčasový typ kabelky, s ktorým prišla už nezabudnuteľná Coco Chanel v roku 1955 a zamilovala si ho aj Jackie Kennedyová či princezná Diana. Prešívaná kabelka sa hodí takmer na každú príležitosť a máloktorý štýl kabelky je tak nenásilne elegantný. Keďže prešívaný trend bude túto jeseň zažívať svoj jasný comeback, vyslúžil si aj miesto na našom zozname! Získajte tú svoju, napríklad v podobe tohto kúska od značky Gino Rossi.

https://www.instagram.com/p/CFc3qfnn8rQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Reťaze sú v kurze: čo najvýraznejšie

Módny svet sa nemôže zbaviť svojej milostnej aféry s reťazami a vídame ich všade: od topánok po náhrdelníky a náramky. Tentokrát si však trend našiel cestu aj na dámsku kabelku a zdá sa, že čím masívnejšia reťaz jej kraľuje, tým lepšie! Dotvorte svoj jesenný look v duchu tohto jasného trendu napríklad s novou crossover kabelkou od značky Tommy Hilfiger.

https://www.instagram.com/p/CEtoM87Mj-Y/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CFZQKbRF6i5/?utm_source=ig_web_copy_link

Spomienka na staré časy: rámové kabelky

K tejto jeseni bude patriť nostalgia a čo ju evokuje viac než kúzelné slovko vintage? Zo starých čias sa na výslnie vracajú tvrdé rámové kabelky s kovovým zapínaním na vrchu, ktoré ste možno ako deti závideli svojej babičke. Tento typ kabelky však bol veľkým hitom už v 20. rokoch minulého storočia, teda v dobe veľkého Gatsbyho, uvoľnených mravov a triasní na šatách. Dnes si ho môžete dopriať pomocou modernejších kúskov, ktoré trendu rámových kabeliek vzdávajú hold. Čo hovoríte napríklad na tento model od značky Menbur? Vintage trend sa túto jeseň odrazí aj v materiáloch a ozdobách kabeliek. V kurze sú napríklad:
  • Perly a korálky
  • Umelá kožušina
  • Ozdoby z peria.

https://www.instagram.com/p/CFNV8PUKuY8/?utm_source=ig_web_copy_link

Ach, tie roky sedemdesiate

Súčasná móda je veľmi odvážna a okrem vintage modelov letia aj oldies z rokov sedemdesiatych. Ak máte doma kabelku s výraznou potlačou, zlaďte ju so svojím jesenným outfitom a máte vyhraté! Pozor však na to, aby výsledok nepôsobil ako gýč: oldies look je síce na prvý pohľad hravý, ale vyžaduje si veľkú dávku vkusu, intuície a odvahy. Cítite sa naňho? Výborne!

Vrecové a oversized kabelky

Ak nás dámy kríza niečo naučila, je to ešte väčšia praktickosť. A keďže móda predovšetkým zrkadlí to, aké sú jej nositeľky, na výslní ostávajú aj praktické oversized a vrecové kabelky. Tento typ kabeliek nájdete v stovkách rôznych prevedení, pre inšpiráciu sa pozrite napríklad na tento výber.

https://www.instagram.com/p/CEZOEzVMR2G/?utm_source=ig_web_copy_link

Miniatúrne kabelky

A na záver tu máme lahôdku z módnych katalógov: miniatúrne kabelky, ktoré sú pravým opakom predošlej kategórie. Nosiť by ste ich mali buď samostatne alebo ako doplnok väčšej kabelky, ktorý dokonale dotvorí a podtrhne váš celkový vzhľad.

https://www.instagram.com/p/B9CaU7jIPcK/?utm_source=ig_web_copy_link

Ktorý z jesenných trendov vám učaroval a dokážete si ho predstaviť na sebe? Napíšte nám svoj komentár!

Publikované: 08. 10. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková