Ako vybrať školskú tašku pre žiaka?

Školská taška je pre žiaka, takpovediac, nevyhnutnosť. Výber zostáva vo väčšine prípadov na rodičoch. Častokrát to je však poriadna veda. Práve z tohto dôvodu vám prinášame stručný prehľad kritérií, podľa ktorých by ste sa pri kúpe školskej tašky mali riadiť. Základom je, aby ste výber za žiadnych okolností nepodcenili. Ide o investíciu, ktorá je dôležitá pre vaše dieťa aj z hľadiska zdravia. V takomto prípade sa skutočne neoplatí šetriť a je potrebné školské tašky kupovať s rozumom. Podľa akých kritérií sa je potrebné riadiť?

Výber podľa veku

Školské aktovky sa vo všeobecnosti rozdeľujú, predovšetkým, podľa veku. Odporúčame vám, aby ste išli kupovať tento produkt spolu s vašim dieťaťom. Predsa by ste nechceli vybrať školskú tašku, ktorá by sa vašej ratolesti nepáčila. Školské tašky pre prvákov sú inak stavané, ako napríklad školské tašky pre piatakov. Najväčší rozdiel je vo veľkosti a konštrukcii. Správne vybraté školské tašky odpovedajú svojou výškou dĺžke chrbta dieťaťa. Konkrétne ide o vzdialenosť medzi krížovou kosťou a ramenami. Je dôležité, aby aktovka sedela vášmu dieťaťu na všetkých častiach. V opačnom prípade by to mohlo negatívne vplývať na jeho zdravie.

Školské tašky firmy STIL

Dôležitým parametrom je výber tej správnej spoločnosti, od ktorej budete školskú tašku kupovať. Mala by spĺňať všetky vaše požiadavky, tak, aby ste si vybrali ten správny produkt. Skvelou alternatívou je československá spoločnosť STIL, ktorá má vo výrobe školských tašiek dlhoročnú prax. Ponúka školské tašky pre tretiakov, piatakov, a tiež aj pre malých prvákov. Vyniká najmä svojim špičkovým dizajnom a kvalitou, ktorá je overená lekármi. Školské batohy pre študentov spoločnosti STIL sú skutočným unikátom. Okrem iného, v ponuke nájdete aj široký sortiment setov. Tie obsahujú školské potreby, ako napríklad peračníky, peňaženky či desiatové boxy.

Publikované: 20. 06. 2021

Kategória: Deti a rodina

Autor: Tereza Havelková