Toliar k narodeniu dieťaťa

Narodenie bábätka patrí medzi najkrajšie chvíle v každej rodine. Takáto výnimočná udalosť si preto zaslúži aj výnimočný darček. Pre každého, kto hľadá originálnu ale predsa aj tradičnú pozornosť si pripravila Česká Mincovňa strieborný toliar k narodeniu dieťaťa.

Talizman v podobe mince z drahého kovu venovali novorodeniatkam už naši predkovia. Väčšinou tento dar dostávali bábätká od krstných rodičov a to v rodinách bohatých šľachticov ale aj chudobných roľníkov. Vzácna pozornosť mala zabezpečiť dieťatku v živote blahobyt a hojnosť, tak aby nikdy netrpelo núdzou. Zároveň predstavovala prvú investíciu do budúcnosti v podobe drahého a vzácneho kovu.

Strieborný toliar k narodeniu dieťaťa 2021 od Českej Mincovne je dielom medailéra Petra Patku, Dis. Na averznej strane je vyobrazená dvojica roztomilých bábätok, ktorú dopĺňa uprostred srdiečko. Obvod mince zdobí nápis Toliar k narodeniu dieťaťa. Reverznej strane mince dominujú detské motívy a znamenia zverokruhu. Toliar spolu s certifikátom pravosti je zabalený do darčekovej škatuľky Vitaj na svete 2021, kúpite ho za cenu 62 €.

Pre viac informácií navštívte webovú stránku: www.ceskamincovna.sk

Publikované: 27. 06. 2021

Kategória: Deti a rodina

Autor: Tereza Havelková