Ako si vybrať a nosiť šperky tak, aby vynikli

Krása a dojem, ktorým na svoje okolie pôsobíme, sa vytvára pomocou oblečenia, osobnej hygieny a účesu. Pomôže vám samozrejme aj dobrá nálada a úsmev, no svoj veľký význam majú aj šperky. V minulosti vyjadrovali hodnotu a status človeka. Dnes je to skôr o štýle. Aj ten si však vyžaduje dodržiavanie niekoľkých univerzálnych pravidiel.

Nepoužívajte všetky šperky naraz

Aj keď sa vám naozaj veľmi páčia. Platí to najmä pre veľké, oslnivé príslušenstvo: masívne náhrdelníky, veľké náušnice a prstene s veľkými kamienkami. Je lepšie si vybrať jednu vec, vďaka ktorej budete vyzerať štýlovo a elegantne. Napríklad zaujímavý diamantový prsteň, ktorý nemá žiadnu konkurenciu.

Pozor na masívne náhrdelníky

Veľké korálkové sety urobia z mladej krásnej ženy veľmi ľahko zrelú dospelú dámu, takže pozor na veľkosť. Samozrejme, že to je vec vkusu, ale napriek tomu, niektoré šperky s korálkami sú príliš veľké a skôr vhodné na výzdobu vianočného stromčeka, nie jemného krku štíhlej ženy.

Materiál šperkov zbytočne nekombinujte

Vybrať snubný prsteň by vám mal milujúci partner a budúci manžel len z drahého kovu. V iných prípadoch si môžete dovoliť aj bižutériu. Ale ani klasika vám už nie je cenovo tak vzdialená a krásny náhrdelník alebo retiazku si môžete dovoliť kúpiť aj zo svojej výplaty, a pritom vám ostane aj na živobytie.

Keď aj menej môže byť viac

Pozor ale na šperky z prírodných materiálov a ručnej výroby, nemusí to byť vždy tá najlepšia voľba. Ak sa vám tento štýl ale pozdáva, určite ho nekombinujte s klasickým šperkom, pôsobilo by to nevkusne. Kombinovať šperky, oblečenie a make-up je niekedy naozaj umenie. Napríklad zložité geometrické tvary sú extravagantné a na bežné nosenie nevhodné, tak na to myslite aj pri priamej kúpe šperkov. Šperkovnica je predsa malá a nemusíte mať v nej všetko. Menej je niekedy viac.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková