Čo všetko obnáša výmena okien?

Ak máte stále staré okná, ktoré zle tesnia, mali by ste premýšľať nad ich výmenou. Predovšetkým v zimných mesiacoch vám prestane unikať teplo z interiéru. Vyzerajú vaše okná nepekne, neplní svoju funkciu a nedokonale tesní? V takom prípade prichádza čas na ich výmenu. Okná by mali ponúknuť dobré tepelnoizolačné vlastnosti, rovnako tak by nemali prepúšťať ani vlhkosť a chladný vzduch zvonku. V takom objekte potom nedochádza k tepelným stratám, a tým pádom nie sú náklady počas vykurovacej sezóny tak vysoké. V prvom rade by ste mali vybrať vhodného dodávateľa, ktorý vám zabezpečí všetko od dodávky až po montáž. Ešte než sa profesionáli pustia do výmeny okien, mali by ste odstrániť nábytok z blízkosti okien, pretože pravdepodobne sa nevyhnete stavebným zásahom. Výmena okien je síce náročný proces, ale určite sa oplatí.

Ako výmena okien prebieha?

Najprv sa odstránia staré okná. Vysadia sa krídla okien, odstráni sa ich rám a demontujú sa parapety. Akonáhle sú všetky dané prvky odstránené, na rad prichádza úprava otvoru podľa parametrov nových okien. Plastové okná sa potom usadia, zafixujú a ukotvia. Následne sa namontuje parapet, vykonajú sa murárske úpravy a na záver dokončovacie práce, ako sú sňatí ochranných fólií zo skiel a montáž žalúzií. Záleží na tom, či ste si doplnky objednali, alebo nie.

Domluva je základ

S odbornou firmou by ste sa mali vždy dohovoriť, ako bude výmena okien prebiehať, čo by ste mali prichystať, či si remeselníci všetko po sebe upracú a podobne. Trebárs spoločnosť CEDERA ponúka okná Salamander, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou, technickým prevedením, stálofarebnosťou a moderným vzhľadom. Plastové okná naplnia vaše očakávania. Vybrať si môžete nielenže biele prevedenie, ale aj z rôznych dekorov. Záleží len na vás, aký variant sa vám páči a aký sa hodí k vašej nehnuteľnosti.

Publikované: 11. 05. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková