Nie je peračník ako peračník – tie s motívom deti milujú

Niektoré maličkosti vedia urobiť deťom väčšiu radosť, než ako rodiča predpokladáme. Typickým príkladom sú peračníky s motívom. Samozrejme nie s akýmkoľvek. Vsaďte na obľúbených hrdinov z rozprávok, filmov a tiež zo športu.

Prvými kamarátmi našich detí sú dnes rozprávkoví hrdinovia

Títo animáci často prekvapia. Moja čerstvo päťročná dcéra, ktorá ani nechodí do škôlky, minule bravúrne vymenovala všetky planéty slnečnej sústavy aj k nim priradila farbu. A to len preto, že to videla v niektorom zo svojich obľúbených animovaných seriálov. Rozprávky pre deti dnes nepodceňujme. A musíme tiež chápať, že doslova posadnutosť hrdinami z niektorých z nich nie je niečo, čo by sme si mohli dovoliť ignorovať, pokiaľ chceme nášmu dieťaťu robiť radosť. Postarajte sa o to, aby sa obľúbení hrdinovia objavovali aj na školských pomôckach našich detí. Ideálne sú peračníky.

Prečo práve peračník s motívom obľúbených hrdinov?

Dieťa rýchlo rastie. Zatiaľ čo predškolák či prváčik bude chcieť peračník Paw Patrol, staršie deti už napríklad peračník Harry Potter. Školské aktovky nechceme meniť rok čo rok. Preto sa hodí skôr univerzálnejší motív. U peračníku s motívom je to iné. Aj keď dieťa chce už v škole dať najavo, že z psích hrdinov vyrástlo, doma mu bude ešte peračník s Paw Patrol dlho slúžiť, A kúpiť do školy iný nie je príliš veľkou investíciou. Peračníky s motívom sa líšia aj podľa toho, či ide o dievčatá, alebo o chlapcov. A nielen farbou. Dievčatá určite poteší peračník Frozen. Športovo orientovaných chlapcov zas peračník FC Barcelona.

Peračníkov nie je nikdy dosť

Peračníky sa hodia nielen do školy. Využijú ich už predškoláci, sú perfektné na detské krúžky, keď sa dieťa vydá za kamarátom či k starej mame. Vždy ho vybavte peračníkom s jeho písacími potrebami, na ktoré je navyknuté. Motivujte dieťa k tomu aby kreslilo a maľovalo. Podporí to nielen jeho umelecký vývoj, ale aj inteligenciu.

Publikované: 15. 04. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Deti a rodina

Autor: Tereza Havelková