Rozhodli ste sa pre mačku? Aké krmivo je pre ňu najlepšie?

Rovnako ako u psíkov, najdôležitejším aspektom pri výbere krmiva pre mačky je zloženie. Schopnosť správne preštudovať štítok vám umožní zvoliť pre ne najvhodnejšiu stravu. Nie vždy je to ale také jednoduché. Potrebujete poznať základné zložky kvalitných granúl pre mačky a vyberať ich s ohľadom na vek a plemeno.

Aké zložky sú v potrave mačky dôležité?

Domáca mačka je svojou povahou predátorom, väčšina z nich preto potrebuje najmä mäso. V ich potrave by malo byť aj dostatočné množstvo bielkovín, uhľohydrátov, vitamínov, tukov a minerálov. To všetko je potrebné pre správne fungovanie ich organizmu. V prípade bielkovín treba ale myslieť na fakt, že ich hladina v krmive by mala byť najmenej 70 %. Aby ste ale v obchode nemuseli hľadať množstvo potravín a doplnkov s týmito vlastnosťami a obsahom dôležitých látok, je vždy lepšie, ak im vyberiete dobré granule pre mačky. Sú bohaté nielen chuťou, ale aj svojím vyváženým zložením.

Je rozdiel v krmive pre sterilizované mačky?

Dalo by sa povedať, že áno. Sterilizované mačky sú náchylné na obezitu a ochorenie močových ciest. Preto sú práve špeciálne granule pre sterilizované mačky tým najlepším riešením. Majú nízky obsah tuku, vysoký obsah vlákniny a zloženie, ktoré znižuje pH moču. Obsah živočíšnych bielkovín je 70 %, stráviteľnosť granúl veľmi vysoká a obsah vápnika a fosforu, ktoré sú dôležité aj pre krásnu srsť, vyvážený. Aby ste dodali vášmu domácemu miláčikovi to najlepšie, granule pre mačky budú v tomto smere ideálne. Zabudnite na jedlo zo stola a vyberte si pre vaše mačky dostatok dobrého krmiva. Odmenia vás za to svojou oddanosťou a nepretržitou spoločnosťou.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková