Problémy, ktoré môžete dať do poriadku pravidelným behom v pohodlnom oblečení

Beh nás robí fit a zdravými a účinne predchádza rôznym nepríjemným chorobám. Takže, aby ste boli zdraví, nemusíte vždy hľadať riešenie iba v lekárni. Niekedy si stačí nájsť čas na niekoľkominútový beh.

Poďme sa spoločne pozrieť na problémy, ktoré dáva táto fyzická aktivita do poriadku. n

1. Beh znižuje biologický vek

Snaha o večnú mladosť je u mnohých z nás veľká. Nie vždy sú ale riešením iba invazívne estetické zákroky. Aj obyčajný beh znižuje biologický vek. Tak si oblečte pohodlné dámske legíny a nájdite si na behanie na čerstvom vzduchu čas.

Beh 30 minút trikrát týždenne znižuje biologický vek o deväť rokov. Vyplynulo to zo štúdie s 2 400 ľuďmi.

2. Zlepšuje váš zrak

Dôvod číslo 2, prečo by mal behať každý, je, že beh znižuje poškodenie zraku. Tí, ktorí si zabehnú viac ako 50 kilometrov týždenne, majú o 54 percent znížené riziko straty zraku súvisiacej s vekom.

3. Znižuje tlak

Behom sa vyhnete aj vysokému krvnému tlaku. Len 15 kilometrov týždenne znižuje riziko hypertenzie o 39 percent. Beh v priemere znižuje systolickú hodnotu o 2,6 a diastolickú hodnotu o 1,8 mmHG. Nie je preto nič jednoduchšie, ako si obliecť štýlové dámske tepláky a začať behať.

4. Zbavuje vás zlého cholesterolu

Dobrý cholesterol sa behom zvyšuje a zlý znižuje. Pravidelné behanie zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol o 30 percent a úmerne tomu klesá aj riziko kalcifikácie ciev.

K behu nič špeciálne nepotrebujete, len čas a odhodlanie, tak si ich nájdite a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Publikované: 30. 05. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková