Ako sa starať o spodnú bielizeň?

Starostlivosť o dámsku a pánsku spodnú bielizeň je extrémne dôležitá. Možno ešte dôležitejšia ako o iné kúsky odevu, hlavne preto, že chráni naše chúlostivé partie.

Buďte prírodní s bavlnou

Stavte vždy radšej na prírodné tkaniny - konkrétne bavlnu. Možno ste počuli mnoho vyhlásení o rôznych materiáloch, ktoré sú skvelou voľbou. Pamätajte si ale, že bavlna je stále výhercom. Intímne partie sú citlivou oblasťou, aj preto by ste s nimi mali zaobchádzať opatrne. Bavlna je jemná, priedušná a dobre saje, čo sú tri vlastnosti, ktoré by mala mať každá kvalitná spodná bielizeň. Syntetické materiály ako nylon a spandex nedovoľujú oblasti dýchať. Namiesto toho zachytávajú teplo a vlhkosť a vytvárajú dokonalé podmienky pre kvasinkové infekcie.

Meňte si spodné prádlo denne

Zvyčajne nosíme jednu spodnú bielizeň denne a potom ju hodíme do koša na pranie. Nemusíte sa ale obmedzovať iba na jeden pár denne. Práve naopak, pokiaľ cítite potrebu, pokojne si nohavičky alebo boxerky vymeňte aj viac ako raz za deň. Nikdy si ale neobliekajte už použitú spodnú bielizeň, pretože to nie je zdravé pre vaše intímne partie.

Spodnú bielizeň perte pomocou hypoalergénneho pracieho prášku

S dámskou a pánskou spodnou bielizňou by ste mali zaobchádzať šetrnejšie ako so zvyškom šatníka. A to hlavne preto, že chránia najcitlivejšie oblasti vášho telo. Ideálne je spodnú bielizeň čistiť jemným mydlom s antialergickými vlastnosťami, ktoré nevedie k podráždeniu ani alergickým reakciám.

Zvážte výmenu spodnej bielizne a to každoročne

Znie to trochu prehnane, najmä ak spodnú bielizeň pravidelne periete. Avšak, podľa výskumov môže aj čistá bielizeň v domácnosti obsahovať niekoľko tisíc živých baktérií. Dôvodom je to, že aj vo vode, ktorou periete, sa baktérie nachádzajú. Vyhadzovať pánske trenírky či dámske nohavičky každý rok nie je síce tou “najekologickejšou” možnosťou, ak však často trpíte zdravotnými ťažkosťami a kvasinkovými infekciami, zvážte to.

Publikované: 15. 08. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková