Ako si privyrobiť na materskej? Zákazkovým šitím

Patríte medzi ženy, ktoré sú na materskej alebo rodičovskej dovolenke a popri starostlivosti by ste zvládli aj nejakú činnosť, ktorá by vás napĺňala pocitom vlastnej užitočnosti? Tak trochu sa doma nudíte alebo trpíte syndrómom vyhorenia? Obraciate v ruke každé euro a hodilo by sa vám nejaké navyše? Skúste to so šitím odevov. Najprv si kúpte šijací stroj. Pre začiatočníkov sa skvele hodí šijací stroj Lucznik Everyday. Jedná sa o malú mašinu s kovovou kostrou, určenú pre občasné domáce šitie. Stroj ponúka svojim užívateľom 16 šijacích programov, horizontálny rotačný chápač, 4-krokovú gombíkovú dierku, voľné rameno pre šitie rukávov a nohavíc a ďalšie užitočné funkcie. Ak ste už niekedy na šijacom stroji šili a trúfate si pracovať so strihmi, dobrú službu vám urobí šijací stroj Brother Innov-Is A60SE- Special edition, ktorý dokáže až 60 druhov stehov, reguláciu rýchlosti, automatické zapošitie, overlockové i ozdobné stehy. S takou výbavou si už kraj írka môže dovoliť pustiť sa do zákazkovej tvorby.

Čo kus, to originál

Šikovná švadlenka sa v dnešnej dobe nestratí. Ženská časť populácie si veľmi cení, keď si na seba môže vziať šaty, ktoré nikto iný nemá. Originalita je jednoducho na nezaplatenie. Domáca šička sa veľmi dobre zaobíde aj s prácou pre deti, najmä čo sa týka látania kolien, skracovania nohavíc alebo ďalších krajčírskych operácií. Ak vás ručné práce chytia za srdce, neváhajte investovať do ďalších produktov, ktoré vám pomôžu zvládať svoju prácu viac automaticky a precíznejšie. Pre zošívanie, strihanie a začistenie pružnejších materiálov sa používajú overlocky a coverlocky. Overlock sa používa na kvalitné obnitkovanie a orezanie pružných úpletov, aby sa nestrapkali a nepárali. Coverlock vie ako jediný typ stroja takzvaný prádlový steh. Je to steh používaný pre začistenie okrajov odevov, typicky spodný lem tričiek alebo okraje rukávov.

Solventná obživa

Ak sa do šitia vrhnete po hlave a pôjde vám od ruky, je už len krôčik od toho, aby sa vám práca, ktorá bola doteraz len koníčkom, stala zárobkovým biznisom. Spočiatku si môžete len privyrobiť, ale postupom času je možné si urobiť tak dobré meno, že sa môže stať krajčírstvo vaším hlavným príjmom.

Publikované: 04. 10. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková