Ako prežiť krízu s kamarátkou

Máte najlepšiu kamarátku, ale v poslednej dobe prežívate kamarádsku krízu, kedy to vyzerá, že sa na ničom nezhodnete? Neprepadajte panike. Návod, ako prežiť kríza s kamarátkou pomôže ako vám, tak vašej kamarátke a vášmu vzťahu len prospeje.

Dajte si na chvíľu pauzu

Poznáte stav, ktorý je ľudovo označovaný ako ponorková choroba? Ide o situáciu, kedy sa začne objavovať stav vzrastajúceho napätia medzi dvoma osobami. A to preto, že ste vo vzájomnom kontakte viac, než je zdravé. A to môže vyústiť až v kamarádsku kríze. Postup, ako ju zažehnať, je celkom jednoduchý. Stačí, keď si dáte pauzu. Nepíše si, nevolajte si, ani sa nesnažte sa niekde stretávať.

Na výzvu zareagujte kladne

Je po niekoľkodňovej pauze a kamarátka sa vám ozve? Ak áno, je potrebné na jej výzvu odpovedať kladne. A je jedno, či chce zájsť len na kávu, na pohár vína, alebo plánuje večierok. Odmietnutím by sa daná kríza mohla len prehĺbiť, čo rozhodne celej situácii neprospeje. Zvlášť, ak by došlo k odmietnutiu niekoľkokrát za sebou.

Skúste si pohovoriť

Kríza s kamarátkou nemusí byť spojené iba s takzvanou \"ponorkou\". Veľmi často je za tým aj niečo iné. Mohlo ísť o ohováranie, ktoré vy alebo ona veríte. Ak ste naozaj dobrými kamarátkami, vyložte karty na stôl a hovorte narovinu. Stačí pár minút a môže sa vysvetliť, že čo si jedna myslela o tej druhej, nie je pravda, ale len jedna z mnohých fám, ktorých ste za celý život počula veľa. Dôležité je v tomto smere trvať na obojstranné úprimnosti a vysvetlenia.

Nehľadajte novú kamarátku

Na to máte dosť času, ak sa s tou súčasnou skutočne neudobříte. Počas krízy však nie je ideálne hľadať si nejakú novú. Keď vás s ňou vaše existujúce kamarátka uvidí, rozhodne to ničomu nepridá. Jednoducho tak dáte najavo, že už o ňu nestojíte, vplyvom čoho sa môže na dlhé roky uraziť. Nič neobvyklé.

Publikované: 31. 01. 2018

Kategória: Vzťahy

Autor: Tereza Havelková