Starajte sa príkladne o svoju pleť aj počas leta

Leto je obdobím, ktoré dokáže vašu pleť unaviť a vyčerpať a poriadne ju potrápiť, ak sa o ňu nestaráte a nevenujete jej čas, ktorý si zaslúži. Sledujte signály, ktoré vám vaša pleť posiela a počúvajte odborníkov a ich odporúčania, ktoré vám môžu pomôcť. Pri výbere kozmetiky je dôležité okrem rád odborníkov, voliť aj prírodnú kozmetiku, ktorá je vyrábaná eticky, nie je testovaná na zvieratách a produkty použité pri jej výrobe sú kvalitné, spoľahlivé a šetrné k vašej pleti.

Základ je voda a spf

Letné obdobie vie dať našej pleti zabrať omnoho viac ako počas jari. Horúce slnečné lúče berú z vašej pleti jej silu a celkovú vitalitu, čomu však dokážete jednoduchými krokmi efektívne zabrániť. Pravidelná hydratácia je dôležitým bodom v správnej starostlivosti o pleť a vďaka nej bude vaša pleť pôsobiť zdravo a prirodzene mlado. Piť by ste mali odporúčané množstvo vody a jesť jedlá bohaté na všetky živiny, a to vrátane obsahu vody. Vaša pleť sa vám potom zaručene odvďačí svojim zdravím, ale i vzhľadom. Nezabúdajte ale, že slnko svieti aj spoza oblakov a dáva vašej pleti každý deň naozaj zabrať. Preto je dôležité si tvár natierať aj opaľovacím krémom, ktorý vašu pleť chráni nielen pre slnečnými lúčmi, ale aj rôznymi inými nečistotami a pôsobí ako výborná ochranná vrstva.

Záleží od typu pleti

Či máte suchú pleť, mastnú pleť, alebo citlivú pleť, nebojte sa používania opaľovacích krémov. Je dôležité za pomoci odborníka nájsť ten správny krém s vhodným spf, ktorý ochráni vašu pokožku. Správne vyčistenie pleti je taktiež dôležité a je odporúčané ho realizovať pred spaním vo večerných hodinách, keď idete dopriať svojmu telu, mysli a pleti odpočinok od celodennej námahy a znečistenia. Pleťové krémy, hydratačná maska a tonikum by mali byť súčasťou každej výbavy o správnu starostlivosť pleti.

Publikované: 28. 07. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková