Ako schudnúť a nehladovať? Poznáme riešenie

Schudnúť ľahko a najlepšie bez diéty je snom mnohých ľudí. Avšak nemusí to byť také zložité, ako sa môže zdať. Čo keby sme vám povedali, že schudnúť môžete aj bez väčšej námahy? Stačí zaradiť do svojho denného režimu pár trikov, ktoré vám s redukciou hmotnosti efektívne pomôžu. Ide o cvičenie v krátkych intervaloch a malé zmeny v stravovaní. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili 4 tipy, ako zatočiť s prebytočnými kilogramami ľahko a rýchlo.

1. Nebojte sa predjedál

Znie to trochu absurdne – predsa pri diéte nebudete jesť predjedlo, veď sú to zbytočné kalórie navyše – avšak my máme na mysli napríklad šalátové predjedlo obohatené kúskami zeleniny s ľahkým dresingom. Zdravé, a navyše chutné predjedlo vás aspoň trochu zasýti pred hlavným jedlom – teda vám nezostane miesto na také veľké porcie. Do šalátu môžete dokonca pridať aj cestoviny, ale pozor! Radšej sa vyhnite klasickým cestovinám z bielej múky – tie na redukciu telesnej hmotnosti nie sú práve to pravé orechové.

2. Doprajte telu dostatok kvalitného spánku

Spánok by mal ideálne trvať nejakých 6 až 8 hodín. Telo sa kvalitným spánkom zbavuje stresových hormónov a nadobúda pokoj a pohodu. Navyše veľa ľudí v neskorších hodinách prepadá hlad, ale pokiaľ budete spať, nič také nehrozí.

3. Ketodiéta

V posledných rokoch sa práve ketodiéta pýši veľkej popularite. Prečo? Ketodiéta je spôsob redukcie hmotnosti, ktorý je úplne bez hladovania. V proteínovej diéte prevládajú v jedálničku bielkoviny, konkrétne až 70% - tie zaistia, aby telo bolo dostatočne zasýtené a vy nemali chuť na cukrovinky a iné nezdravé pokrmy. Jednou z možností, ako dosiahnuť skvelé výsledky, je program Ketomix. Prečítajte si, čo o produktoch hovorí táto Ketomix recenzia. Jaj autor Radek má s Ketomix skúsenosť, o ktorú sa neváhal podeliť do posledného detailu.

4. Športujte

Ospravedlňujeme sa, ale bez športu chudnutie o to náročnejšie, a preto si zvoľte ľubovoľnú športovú aktivitu, ktorú budete prevádzkovať aspoň 1 až 2krát týždenne. Môžete do športu zapojiť aj niekoho ďalšieho, predsa len vo dvojici sa to tiahne lepšie. Samozrejme nemusíte drieť ako vrcholoví športovci, trochu pohybu navyše je však niečo, čo dokonale umocní efekt akéhokoľvek diétneho programu.

Publikované: 20. 09. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková