Cartridge na doplnenie tlačiarne, ktoré z nich si vyberiete?

Prerušená tlač? Každý takýto problém vie celú situáciu znepríjemniť a vyskytne sa najčastejšie v momente, ktorý by ste najmenej čakali. Ako reagovať? Kde hľadať vhodné a rýchle riešenie? Najlepšie je v tomto prípade samozrejme vymeniť kazetu za novú originálnu. My vám povieme, kde.

Aké máte možnosti?

Dnes je naozaj veľký výber tonerov, takže pre neskúseného kupujúceho sa táto úloha javí ako veľmi problematická. Podmienečne možno všetky tonery rozdeliť na dve veľké skupiny:
  • originálne náplne a kazety,
  • lacnejšie náplne a cartridge.
Druhá skupina sa zaoberá hľadaním dodávateľov, obstarávaním materiálov a obalov. Zvyčajne sa tonery tejto skupiny môžu líšiť v kvalite. Jedna dodávka môže byť lepšia a druhá zasa naopak horšia. Záleží to od toho, akého dodávateľa si vyberiete vy. Podstatné je zohľadniť samozrejme originálnu značku tlačiarne, do ktorej si potom už jednoducho vyberiete len konkrétnu náplň HP 655. Podľa označenia a špecifického čísla, ktoré väčšina moderných tlačiarní má.

Druh náplne a výkon tlačiarne

Pri výbere takýchto náplní musíte zohľadňovať aj ekonomickú stránku tlače, teda čo najviac vytlačených dokumentov, s čo najmenšou spotrebou toneru alebo atramentu. Tieto parametre zasa do veľkej miery súvisia s druhom náplne. Toner do laserovej tlačiarne vám vydrží dlhšie. Ak si však budete vyberať náhradnú cartridge HP 364, určite nič nepokazíte, musíte mať ale atramentovú tlačiareň. V laserových alebo multifunkčných zariadeniach sa používa špeciálny toner, ktorý je práškom. Skladá sa z malých častíc a je zloženým polymérom. Pomocou kazety s fotovalcami, vývojového hriadeľa a princípu elektrografie sa prenáša na papier, čím sa vytvorí požadovaný obrázok.

Dajte si pozor na kompatibilitu

Ako sme už spomínali, náklady na tento práškový toner sú oveľa nižšie ako náklady na novú originálnu kazetu. Nakoniec si môžete kúpiť toner od rôznych výrobcov, ale musíte vybrať ten, ktorý je kompatibilný s vašou tlačiarňou, multifunkčným zariadením alebo Xeroxom. V opačnom prípade ich môžete naopak poškodiť. Ak je tlačiareň súčasťou vášho osobného alebo pracovného života, myslite pri jej kúpe na všetky detaily. Prácu s ňou vám to potom uľahčí.

Publikované: 26. 02. 2018

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková