Ako si vybrať kvalitné rolety, ktoré vám zaistia najviac súkromia

Rolety sú najstaršími záclonami a ani v súčasnosti nestrácajú svoj význam. Takéto tienidlá namontované na plastových oknách sú univerzálne. Na rozdiel od bežných záclon môžu regulovať intenzitu slnečného svetla a prúdenia vzduchu do miestnosti. Často sa používajú v kanceláriách, pretože je veľmi ľahké sa o ne starať. V poslednej dobe sa však stali obľúbenými aj v domácich interiéroch. Aby sa ale harmonicky zmestili do interiéru miestnosti, musíte si ich správne vybrať.

Rozhodujú funkcie a účel

Pri výbere kvalitnej rolety sa musíte rozhodnúť, ktoré funkcie im priradíte - chránia miestnosť pred slnečným žiarením alebo pred zvedavými pohľadmi z ulice, ale nezabúdajte ani na estetický aspekt, mali by harmonicky zapadať do celkového interiéru a zodpovedať jeho štýlu.

Prečo práve rolety?

Táto konštrukcia pozostáva z pásu perforovanej textílie, ktorý je navinutý na špeciálnom valci. Takéto „závesy“ si je možné kedykoľvek znížiť na ľubovoľnú úroveň. Špeciálna tkanina vám umožňuje ľubovoľne rozptyľovať svetlo, zatiaľ čo vidíte všetko, čo sa deje mimo okna, pričom váš interiér zostáva mimo dosahu viditeľnosti. Rolety nezasahujú do otvárania okna a šetria miesto. Môžu byť umiestnené v interiéri, no veľmi žiadané sú aj moderné vonkajšie rolety, kto dobre izolujú. Pri osadzovaní žalúzií vodiacimi lištami umožňuje tento systém roletám dostatočne priliehať k oknu, čo zvyšuje efektívnosť ochrany miestnosti pred slnečným žiarením. Môžete si vybrať materiál, ktorý vytvára úplnú tmu v miestnosti, napríklad potrebný na sledovanie filmov v domácom kine s projektorom. Alebo si zvoliť niečo voľnejšie a slobodnejšie. Asi však záleží aj od toho, na ktorom poschodí bývate. Vyberajte správne a nech vás neovplyvňuje len cena.

Publikované: 30. 09. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková