(Ne-) nechajte sa poslať do "hája"

Nenechajte sa poslať do "hája", ale príďte do Šípkovej. Romantická klasická drevenica Šípková, postavená pri potoku na svahu Čiernej hory v Krkonošiach, je presne tou adresou, na ktorú sa budete radi kedykoľvek vracať. V objekte, v ktorom sa stretáva história so súčasnosťou, sa akoby zastavil čas a všetky svoje aktuálne problémy i nepríjemnosti automaticky necháte predo dvermi. Vo vnútri štýlovej drevenice sa budete cítiť ako v raji. Pripomeniete si pohostinnosť a rozvahu našich predkov a vďaka tunajšiemu úplnému súkromiu si tu môžete nielen oddýchnuť, ale aj urobiť nové plány alebo aj vyriešiť nejaké tie dilemy. Ak vás niekto ranil, naštval alebo to bolo naopak a boli ste do hája poslaní vy, sadnite do auta, na vlak alebo na autobus a príďte do Šípkovej. Dobre urobíte!

Po vzore našich prababičiek

Interiér chalupy Šípková je vybavený replikami starodávneho nábytku, kachľovou pecou so sporákom a s možnosťou spania za pecou. Ako by ste sa vrátili o sto rokov späť, avšak s kompletným novodobým komfortom. Kuchyňa je plne vybavená a skúsená gazdinka sa tu nemusí báť upiecť aj plech poctivých buchiet. Izby sú vybavené v duchu tradícií a rustikálnosti. Sú plne funkčné a poskytnú svojim hosťom potrebný azyl. Osviežiť telo i ducha možno v drevenej vani alias kadi v podkroví, v letných mesiacoch potom slúži k vodným hrám vonkajší bazén. V zimných mesiacoch si zase môžete leňošiť za pecou a vyskúšať na vlastnej koži, aké úžasné teplo kachľové pece vydávajú a ako skvele sa na nich našim predkom spalo.

Aby vám drevenica hovorila pane

Objekt obsahuje dva štvorlôžkové apartmány a jeden dvojlôžkový. Milovníci zimných športov určite ocenia jednoduchú dostupnosť na zjazdovky krkonošského skiareálu Černý důl, ktorý je vzdialený len 5 minút cesty autom. V prípade, že si štýl dreveníc obľúbite natoľko, že ho budete preferovať pre svoj ďalší život, kúpte si stavbu drevenice na kľúč. Túto službu poskytuje firma Kompletní stavby Roubal s r.o. Všetky práce premyslí do najmenších detailov a vykonáva ich s vysokou precíznosťou s ohľadom na funkčnosť, praktickosť a predovšetkým požiadavky klienta. Drevenice stavia z kvalitného smrekového dreva. Stavba prebieha v štyroch etapách: 1. zabezpečenie stavebného povolenia (cca 3 - 4 mesiace), 2. terénne práce, betónová doska, hrubá stavba (cca 1 - 1,5 mesiaca), všetky dokončovacie práce až po odovzdanie na kľúč (cca 1 - 1,5 mesiaca) a terénne úpravy okolo domu (individuálne).

Publikované: 09. 11. 2020

Kategória: Cestovanie

Autor: Tereza Havelková