Tipy na letné výlety po Slovensku

Obyvatelia Slovenska majú obrovskú výhodu, pretože našu krajinu tvorí skutočne prenádherná a dychberúca príroda, ktorú sa zaručene oplatí bližšie spoznávať. V momentoch, keď zimné počasie vystrieda jarné a slniečko čoraz príjemnejšie ohrieva okolitú prírodu, je čas začať plánovať výlety. Tipov na miesta, ktoré stoja za vašu návštevu, je v rámci našej milovanej krajiny veru neúrekom. Či už máte vo zvyku venovať svoj voľný čas v lete turistike alebo ste doposiaľ krásy slovenskej prírody nemali príležitosť príliš často spoznať na vlastné oči, prinášame pre vás niekoľko tipov, kam sa oplatí vydať na výlet.

Vysoké a Nízke Tatry sú povinnou zastávkou

Oblasť našej krajiny, ktorá je proste na zozname povinných návštev. A to úplne bez debaty. Žiadne miesto na svete sa nikdy nebude podobať týmto pohoriam, ktoré sú do úplného detailu unikátne a prinášajú svojim návštevníkom nenahraditeľnú atmosféru. Na svoje si v Tatrách prídu skúsení i rekreační turisti, pretože okolitá príroda ponúka nespočetne veľa možností na rôzne prechádzky, túry, výstupy, či pokojné oddychovanie v objatí prenádhernej tatranskej prírody. V Tatrách možno spoznávať i rôzne plesá, jazerá, vodopády či jaskyne. Je len na vás, čo sa rozhodnete spoznávať. Zaručene to však bude stáť zato!

Vykročte vpred za poznávaním histórie

Letné obdobie je ideálny čas na spojenie príjemného počasia a spoznávania rôznych historických miest. Vydajte sa spoznávať slovenské hrady a zámky, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú skutočne bohaté a zaujímavé historické poznatky. Okrem sídiel stredovekých panovníkov vás na Slovensku môžu zaujať i návštevy prírodných skanzenov, archeologických lokalít či napríklad baní, z ktorých sála tajomná a pútavá história z dávnych dôb.

Vaše obľúbené lyžiarske strediská majú aj svoju letnú krásu

Slovenské lyžiarske strediská sú rajom pre turistov a milovníkov športu nielen v zime, ale aj počas leta. Vymeňte svoje zimné lyžiarske oblečenie, lyželyžiarky za batoh, trackingovú obuv a odhodlajte sa spoznávať krásy týchto miest i počas letnej sezóny. Každé lyžiarske stredisko má čo ponúknuť priaznivcom prírody celoročne. Už viete kam sa vydáte regenerovať svoje telo a myseľ do prírody toto leto? Vypracujte si svoj turistický plán a vykročte na cestu poznávania krásnych kútov našej krajiny.

Publikované: 15. 05. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Tereza Havelková