Dizajnová domácnosť: Ako oživiť interiér?

Nemusíte investovať tisícky do prerábky, len aby ste svoj domov premenili na viac dizajnový a čarovný. Stačí len niekoľko malých zmien a vy sa môžete tešiť z takmer nového interiéru.

Zvoľte si vhodnú farbu na steny

Farby majú veľký význam a prispevajú k celkovej atmosfére miestnosti. Či už hľadáte jemnejšiu farbu, alebo by ste chceli staviť na čosi výraznejšie, a oživiť priestor, urobte tak. Môžete nafarbiť celú miestnosť, alebo vymaľovať len jednu stenu. Vyberať si môžete z rozličných farieb a odtieňov - modrá upokojuje, oranžová podporuje kreativitu, zelená je harmonická, žltá je farbou optimizmu a červená farbou vášne.

Oživte obývačku pomocou vankúšov

Jednoduchý nápad, ktorý vyzdobí vašu obývaciu izbu, je výmena vankúšov na pohovke. Vankúše sú totiž lacný spôsob, ako rozjasniť a oživiť miestnosť. Môžete skombinovať rôzne farby, textúry a dizajny. Ba dokonca, vankúše nemusia byť ani rovnaké. Práve naopak, môžete si zaobstarať hneď niekoľko úplne odlišných kusov, ktoré sa budú vzájomne dopĺňať. Vankúše môžete meniť aj podľa ročných období. V zime vás potešia zamatové vankúše, zatiaľ čo na jar a v lete si na sedačku vystavte napríklad tie bavlnené.

Podlahová krytina

Aj podlahy sú dôležitou súčasťou interiérov. Domácnosti obľubujú klasické drevené podlahy, ale tiež laminátové podlahy, ktoré sú známe pre svoju širokú škálu dizajnov. Navyše, k podlahovej krytine môžete doladiť aj unikátny kusový koberec rôznych farieb, ktorý umiestnite napríklad pod konferenčný stolík v obývačke.

Knižnica do obývačky

V prípade, že radi čítate, môžete obývačku zútulniť knižnicou. Luxusný dojem vzbudzujú police, ktoré pokrývajú celú jednu stenu. Police namontujte priamo na stenu. Budú tak pôsobiť lešpie ako tie klasické, ktoré k stene iba postavíte.

Obklad na stenu

Unikátnosť miestnosti dodáde aj s obkladom Kronowall, ktorým obložíte stenu. Ide o unikátne štýlove riešenie, ktoré môžete inštalovať až v troch výškových úrovniach, čím dosiahnete 3D efekt. Stena je tvorená z MDF dosiek v rozličných farbách a imitáciach.

Publikované: 11. 12. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková