Cementové špárovačky: Spôsob, ako zbaviť váš interiér nevzhľadných „vrások“

Aj keď ste si možno postavili krásny dom, vplyvom pohybu pôdy a iných vonkajších faktorov môže na jeho fasáde alebo v samotnej štruktúre dôjsť k pohybu a následným prasklinám alebo trhlinám. Vždy to ale dôvod na rozsiahlu rekonštrukciu byť nemusí. Obvykle si vystačíte s kvalitnou cementovou alebo epoxidovou špárovačkou, ktoré sa o eliminovanie nevzhľadných vrások domu postarajú najlepšie!

Výhody cementových špárovačiek

Na riešenie niektorých nezrovnalostí povrchov sa veľmi často používajú cementové špárovačky, ktoré majú tieto výhody.
  • Odolnosť proti nepriaznivým klimatickým podmienkam a chemickým účinkom.
  • Možnosť použitia betónových materiálov vo vodnom prostredí.
  • Vysoká priľnavosť materiálu.
  • Nízke náklady vďaka rozsiahlej distribúcii.
  • Trvanlivosť.
Výhodou je aj jednoduché aplikovanie a rýchla doba schnutia, vďaka čomu získa konkrétny povrch svoj pôvodný vzhľad takmer okamžite a opäť plní voje funkcie.

Prečo a kde požiť epoxidové špárovačky?

Určite ste si už všimli, že niektoré časti obkladačiek a špáry medzi nimi nemajú svoju pôvodnú bielu farbu a vy sa snažíte tento nedostatok odstrániť rôznymi bieliacimi fixami alebo bielidlami. Toto riešenie ale nie je správne a trvalé. Naopak, mali by ste už pri samotnom špárovaní vyskúšať epoxidové špárovačky. Tento materiál má nesmierne nízku nasiakavosť, vďaka čomu sa na ňom nedržia žiadne nečistoty. Ideálny je na miesta s vysokým zaťažením, ako napríklad v kuchyni alebo kúpeľni. Preto, ak si budete vyberať nový obklad, myslite na tieto materiály, ktoré môžete zároveň použiť aj na dodatočné opravy a rekonštrukcie, ktoré vznikajú vplyvom niektorých faktorov, čo nedokážete vždy zo svojho život vylúčiť.

Publikované: 30. 09. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková