Spravte z vášho domova pokojné a šťastné miesto vďaka princípom Feng Shui

Domov by mal byť miestom oddychu. Len veľmi málo pocitov je lepších ako návrat do upokojujúceho priestoru po tom, čo ste prekonali hektický kolotoč školských a pracovných povinností. Vďaka Feng Shui si môžete takýto domov zariadiť a preto sa o toto učenie zaujíma čoraz viac ľudí.

Čo je Feng Shui?

Feng Shui je čínsky systém viery, ktorý diktuje určité prvky dizajnu v dome alebo byte. Čo to znamená? Poskytuje vám niekoľko skvelých tipov, aký byt si vybrať a ako usporiadať nábytok, aby ste zvýšili tok chi vo vašom dome alebo v byte. Jeho zámerom je pôsobiť esteticky aj funkčne. Princípy Feng Shui sú do značnej miery ovplyvnené určitými východnými náboženskými filozofiami a vierou v chi, čiže v životnú energiu, ktorá funguje ako sila vo vesmíre. Princípy Feng Shui sa snažia podporiť príliv a odliv pozitívnej energie. V sekulárnom zmysle to znamená, že miestnosť vás naladí a bude pre vás efektívne fungovať.

Farba

Farba má hlboký vplyv na vašu energetickú hladinu – môže ju zvýšiť alebo znížiť. V závislosti od farby sa môžete cítiť uvoľnene, úzkostlivo, unavene, bdelo, hladne a dokonca romanticky. Fialová je skvelá farba, ak sa snažíte prilákať peniaze a šťastie. Zelená je ďalšou farbou feng shui vhodnou pre peniaze a najmä hojnosť. Zlatá a strieborná tiež znamenajú bohatstvo a čierna predstavuje vodný prvok. Voda sa vo feng shui rovná peniazom. Farbami môžete vymaľovať steny, použiť ich na tapety alebo dekoratívne prvky ako sú vázy, obrazy a iné druhy umenia. Farbu nemusíte priniesť do vášho interiéru len na steny, ale aj na podlahy. Napríklad také laminátové podlahy si môžete vybrať v rôznych farebných škálach a prevedeniach.

Podlaha

Tí, ktorí sú oboznámení so základmi feng shui, si uvedomujú, že podlahová krytina má na priestor veľký vplyv. Koniec koncov, účelom feng shui je vytvoriť prostredie, ktoré je praktické a dobre skonštruované, pričom zostáva pokojné a príjemné. Vo filozofii feng shui zohráva farebná schéma kľúčovú úlohu pri vytváraní energie vášho domu. Podlaha je spojená s elementom zeme. To znamená, že pre podlahu sú najvhodnejšie pokojné, zemité farby, ako je hnedá, zelená a teplá šedá. Zemité tóny vašej podlahy môžete doplniť zelenými tónmi vo zvyšku prvkov vášho interiéru. Rastliny zohrávajú hlavnú úlohu pri zvyšovaní krásy vašich drevených podláh. Do interiéru zariadeného podľa feng shui sa hodia aj kvalitné drevené podlahy a parkety. Drevený nábytok a domáca výzdoba môžu najlepšie zodpovedať a posilniť energiu feng shui vo východných miestnostiach. Vyhnite sa používaniu predmetov vyrobených z kovu. Pozvite spolu s princípmi Feng Shui do vášho domova pozitívnu energiu, aby ste cítili nabití a šťastní. Toto učenie prináša pomerne jednoduchý spôsob, ako zlepšiť vibrácie vášho priestoru.

Publikované: 14. 09. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková