Odsávačka mlieka je skvelým pomocníkom pre dojčiace mamičky

Pri narodení bábätka sa mamičkám hodí každá pomoc. Malé bábo je zvyčajne dojčené alebo na umelom mlieku. Častokrát sa pri dojčení môžu objaviť problémy, napríklad s nedostatkom či nadbytkom mlieka alebo sa dieťa nechce prisať. Vtedy je skvelým pomocníkom odsávačka mlieka, ktorá vám zabezpečí odvod mlieka a vy ho môžete použiť aj neskôr, navyše dieťa ho môže piť z fľaše. Ak potrebujete niekam odbehnúť práve v čase, kedy by sa malo vaše bábätko najesť, mlieko vo fľaške je najlepším riešením. Nakŕmiť ho tak môže aj otecko alebo ktokoľvek iný. Kŕmením z fľašky sa naučí pekne piť a to bude prínosom aj v nasledujúcich mesiacoch, pri jeho vývine. Mlieko jeho odsatím nestráca na kvalite ani na chuti, preto sa odsávania nemusíte vôbec obávať.

Riešenie pre nadbytok mlieka

Nadbytočné množstvo mlieka v prsníkoch môže byť príťažou, obzvlášť keď bábätko nechce piť. Vtedy je najjednoduchšie využiť odsávačku, ktorú jednoducho priložíte a odsajete potrebné množstvo. Odložené materské mlieko môžete mať v chladničke aj pár dní a neskazí sa. Keď bude bábätko hladné, môžete ho kedykoľvek nakŕmiť z fľašky a nemusíte sa zdržiavať pri kojení. Ak aj kojíte, a vaše bábätko je už dostatočne sýte, no vy cítite, že vo vašich prsníkoch je stále veľké množstvo mlieka, môžete ho jednoducho odsať.

Moderné či klasické riešenie

Je len na vašom výbere, či uprednostníte klasickú manuálnu odsávačku alebo elektrickú odsávačku, ktorá urobí prácu odsávania za vás. Niekoľko malých fľaštičiek tak môžete mať doplnených o niekoľko minút a využiť ich môžete kedykoľvek potom. Všetko záleží od množstva a tiež aj od chuti bábätka. Spoločnosť Sanitas ponúka okrem iných zdravotníckych pomôcok aj kvalitné odsávačky mlieka pre čerstvé mamičky. Na ich eshope nájdete odsávačky viacerých typov a máte si z čoho vyberať.

Publikované: 22. 12. 2021

Kategória: Deti a rodina

Autor: Tereza Havelková