Ako vybrať detské náušnice zo zlata?

Prvé náušnice, ktoré sa rodičia alebo krstní rodičia rozhodnú kúpiť malej princeznej, by sa mali vyberať s veľkou starostlivosťou. Zároveň je potrebné zohľadniť nielen estetickú stránku nákupu, ale aj lekárske odporúčania a vekové obmedzenia. Na prepichnutie uška musí od okamihu narodenia do samotnej „operácie“ uplynúť najmenej jeden rok. Procedúru je potrebné vykonať v špeciálnych salónoch, kde je zaručený dokonalý súlad s hygienickými a hygienickými normami, prípadne o to poprosiť lekára. Ako ale vybrať tie správne?

Čo treba zvážiť pri výbere detských modelov?

Špecifickosť výrobkov pre deti si vyžaduje starostlivý výber materiálu, dizajnu, typu zámku a hmotnosti výrobku. Preto si tieto detaily rozmeníme na drobnejšie.

Materiál

Ideálne možnosti sú zliatiny šperkov, jednoduché zlaté detské náušnice, zo striebra alebo zliatiny bižutérie európskeho pôvodu. Pozor na to, aby kov nevyvolal alergickú reakciu. Pri kúpe nezabudnite požiadať predajcu o certifikát kvality produktu. Pri prvých varovných signáloch (sčervenanie ušného lalôčika, opuch) musia byť náušnice odstránené.

Dizajn

Nevyhnutnými vlastnosťami detských náušníc sú hladkosť povrchu, neprítomnosť ostrých traumatických prvkov a spoľahlivé miesta vo výrobkoch s vložkami. Predpokladom pre výber je nízka hmotnosť, prakticky beztiažnosť náušnice, aby sa zabránilo zaťaženiu laloku.

Typ zámku

Požiadavky na zámok zahŕňa spoľahlivosť upevnenia, ľahkú manipuláciu a neprítomnosť častí priliehajúcich k oblečeniu. Najlepšie možnosti sú francúzska spona v tvare slučky s háčikom, miniatúrne náušnice Kongo, karafiáty a anglický zámok.

Farba

Ak si myslíte, že na farbe u malých detí nezáleží, opak je pravdou. Ideálne je, ak vyberáte náušničky, ktoré sú zdobené kamienkami alebo iným drahokamom vo farbe očí. V opačnom prípade sa môže stať, že skončia v krásnej šperkovnici. Vyberajte preto správne a s ohľadom na dané skutočnosti. Cena pri dnešnej obrovskej ponuke už tak nerozhoduje. Dôležitá je vždy kvalita prevedenia.

Publikované: 30. 09. 2019

Kategória: Deti a rodina

Autor: Tereza Havelková