Strešné okná: Žiadny problém so svetlom v podkroví

Kuchyňa v podkroví? Prečo nie? Originálna geometria miestnosti nastaví zvláštnu útulnosť a náladu. Pre takúto miestnosť je však veľmi dôležité dobré osvetlenie a rýchla, kvalitná ventilácia. S optimálnym počtom a umiestnením strešných okien v podkroví to nie je problém. Každý chce, aby bol jeho vlastný domov nielen krásny, ale aj pohodlný. Často záleží na detailoch interiéru. Ale pokiaľ ide o atmosféru v podkroví, viac závisí od okien, ktoré tu budete mať. Premenia aj tú najtemnejšiu miestnosť pod strechou na svetlú a pohodlnú izbu, z ktorej si môžete vychutnať výhľady do prírody. Ani to však nie je všetko.

Prečo si vybrať strešné okná?

1. Získate viac svetla

Kvalitné strešné okná vám poskytnú o 30-40 % viac svetla ako klasické vertikálne okná. Navyše ich môžete nainštalovať kdekoľvek na strechu a osvetlia aj tie najhlbšie časti miestnosti alebo dokonca chodby. Pri zvislých oknách takéto „triky“ fungovať nebudú!

2. Optimalizácia interiéru

Použitím strešných okien získate v izbe aj viac miesta, čo je pri podkroví dôležité! V kombinácii s modernými interiérovými dverami vytvoria v tejto časti domu tú najlepšiu atmosféru. Navyše získate aj viac miesta pre nábytok.

3. Jednoduchá inštalácia

Inštalácia strešného okna je rýchlejšia a ľahká, pretože si nevyžaduje špeciálnu výstavbu.

Čo kúpiť s oknom?

Aby ste ušetrili čas pri výbere potrebného príslušenstva a nemuseli ste sa obávať, že pri objednávke na niečo zabudnete, súpravy strešných okien zahŕňajú okrem okna určitého modelu aj príslušenstvo na ochranu pred teplom, hlukom a hmyzom. Okrem toho je pre spoľahlivú inštaláciu všetko súčasťou balenia. Každá súprava je vyvážená, to znamená, že obsahuje prvky, ktoré sú dôležité pre pohodlie tejto miestnosti. Ale každý dom je individuálny. Preto je možné zakúpiť všetky prvky jednotlivo. Všetko dôležité nájdete na Udo.sk

Publikované: 30. 09. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková