Ako pripraviť halloweensku party

Halloween síce nie je rýdzo tuzemským sviatkom, ale v posledných rokoch stúpa jeho obľuba. Je to vidieť napríklad vo výkladoch, alebo v sortimente obchodov. Hitom sa stáva aj celkom obľúbená Halloweenska párty. Ak máte v pláne jednu takú usporiadať, pozrite sa s nami, ako na to.

Tekvica nesmie chýbať

S čím je Halloween tradične spojený? Je to tekvica. Nie snáď v tom smere, že by sa toto ovocie počas tohto období rokov konzumovalo, keďže hovoríme o tom, že len nutné tekvicu vydlabať a následne z nej vyrezať strašidelný tvár. To je základ. Navyše vnútro tekvice môžete zužitkovať vo svojej kuchyni. Čím viac takýchto tekvíc budete mať, tým lepšie. Potom do nej stačí iba umiestniť sviečku, aby bol výsledný efekt dokonalý. Ak sa sviečky bojíte, skúste napríklad malú žiarovku. Základ dekorácií máte.

Čím ďalej konkrétny priestor vyzdobiť?

Akonáhle máte pripravené tekvica, je rozhodne treba myslieť aj na ďalšie dekorácie, ktoré by na žiadnej halloweenskej párty rozhodne nemali chýbať. Čo máme na mysli? Môžete ich buď kopit, rovnako ako nemusí byť zase až tak veľký problém je tiež vyrobiť. Primárne môžete priestor vyzdobiť rôznymi duchmi, ktoré vyrobíte napríklad z bielych prestieradiel. Hodí sa ale aj motívy čarodejníc, rovnako ako pavučín, alebo i pavúkov. To všetko k tejto téme jasne patrí. A miera výzdoby? Hlavne s ohľadom na vek konkrétnych detí.

Nezabudnite na kostýmy

Aj keď je Halloweenska párty tou, ktorú môžeme jasne označiť ako tematická, je dobré rodičom pozvaných detí pripomenúť, že by nemali zabúdať aj na masky, v ktorých by deti mali prísť. Je vhodné uviesť to do pozvánky ako jednu z podmienok. Eliminujete tak situácii, kedy by väčšine detí bola bez masky, alebo by došlo k opačnému stavu, kedy by sa objavilo dieťa, ktoré by masku nemalo, zatiaľ čo ostatné áno. Pre tieto prípady môžete mať doma jednu až dve rezervné, ktorými v prípade potreby zachránite situáciu.

Publikované: 03. 01. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková