Ak erekcia oslabila to, čo z muža robí chlapa

Problémy s erekciou sú známe mnohým mužom, no najmä tým, ktorí prekročili 40-ročnú líniu veku svojho života. Aké sú príčiny slabšej erekcie a čo sa dá s ňou urobiť? Existuje nádej na lepší sexuálny život? To si teraz povieme.

Slabá erekcia: norma alebo patológia?

Zníženie erektilnej funkcie sa môže prejaviť rôznymi spôsobmi. Neuspokojivý pohlavný styk pre oboch partnerov, neschopnosť udržať stabilnú erekciu, alebo úplná absencia erekcie a zníženie mužského libida.

Čo je dôsledkom?

Samozrejme, že okrem veku môže byť ovplyvňujúcich faktorov omnoho viac. Únava, úzkosť, choroba, a ani hádky s partnerom neprispievajú k "nálade". Ani alkohol vám veľmi v tomto smere nepomôže, rovnako ako nikotín z cigariet. Ignorovať slabú erekciu nie je možné a nie je to len psychologická stránka problému. Niekedy je oslabenie erekcie prvým znakom závažných ochorení, ktoré je lepšie identifikovať a začať liečiť v ranom štádiu. Život s erektilnou dysfunkciou nie je jednoduchý, a aby ste to nemuseli zistiť z vlastných skúsenosti, odporúčame vám sa o seba viac zaujímať.

Čo robiť, ak je erekcia oslabená?

Podľa lekárskej štatistiky problémy s erekciou trápi z roka na rok stále viac mladých ľudí. V súčasnej dobe asi 10 % z nich čas od času čelí slabej erekcii, a po 40 rokoch sa na tento problém sťažuje viac mužov. Avšak len 20 % sa snaží to zmeniť. Niekto ako riešenie používa Kamagru a iné podobné podporné prostriedky. Iný to skúsi priamo konzultovať s lekárom, ale to je naozaj minimálne percento dotknutých. Skúste zmeniť životný štýl. Zdravé stravovanie a viac pohybu a fyzickej aktivity, vám určite neuškodí. Mimochodom, hovorí sa, že slabá erekcia je výsledkom kombinácie psychologických problémov s fyziologickými problémami, ale takáto situácia je raritou. Tento zmiešaný typ predstavuje len 5 % všetkých prípadov.

Vyskúšajte nielen núdzové opatrenia

Patria sem všetky tablety na "mužskú silu", ktoré sme spomínali a fungujú na báze sildenafilu alebo tadalafilu. Tieto prostriedky zvyčajne zlepšujú zásobovanie panvových orgánov krvou, zvyšujú krvný tlak a umožňujú erekciu. Je to ale len na vás, pre ktoré riešenie sa rozhodnete, dôležité je, že vám môže pomôcť, zlepšiť váš život po viacerých stránkach.

Publikované: 22. 05. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková