Kofeín a jeho priaznivé účinky na organizmus

Vo všeobecnosti platí, že kofeín zaraďujeme medzi stimulantné látky, ktoré majú potencionálne priaznivé účinky na organizmus. Kofeín prináša skutočne veľké množstvo priaznivých účinkov. Samozrejme, existujú aj tie nežiadúce, avšak najčastejšie v prípadoch, kedy by ste prekročili odporúčané dávkovanie.

Kofeín sa dá prijímať rôznymi spôsobmi. Nachádza sa v niektorých druhoch potravín či nápojov. Ideálne však je, ak ho prijímate vo forme výživového doplnku. V tomto prípade odporúčame produkt s názvom Kofex, ktorý je od výrobcu Naturvita. Prináša skutočne priaznivé účinky, pretože obsahuje v jednej tablete až 50 mg kofeínu, čo je odporúčaná dávka. Okrem iného, čistý kofeín obsiahnutý v tabletách je obohatený aj o prírodnú formu. Tou je extrakt z guarany. Takéto užívanie je preto maximálne bezpečné a zároveň nie je ani návykové. Určite je to tak lepšia voľba aj pre vaše zdravie, ako by ste mali užívať nejaké energetické nápoje.

Eliminuje únavu

Jednou z mnohých výhod je skutočnosť, že kofeín dokáže eliminovať únavu. Preto, ak sa cítite vyčerpaní a ako bez energie, odporúčame vám prijímať viac kofeínu. Táto jedinečná látka totiž dokáže stimulovať centrálny nervový systém, vďaka čomu zvyšuje aj ostražitosť a bdelosť. Budete sa tak cítiť výrazne húževnatejšie a zvýši sa vám aj potrebná koncentrácia. Kofeín je preto tá správna látka, ktorá vám vie dodať spektrum potrebnej energie na vykonávanie bežných činností počas dňa.

Zlepšuje pamäť

Vedeli ste o tom, že kofeín môže aj zlepšiť pamäť? Niektoré štúdie naznačujú, že kofeín má veľmi pozitívny vplyv na pamäť, koncentráciu a kognitívne funkcie. Preto množstvo ľudí využíva kofeín pred tréningom, na zvýšenie celkovej výkonnosti. Ak sa chcete viac na niečo sústrediť a byť produktívnejší, určite vám odporúčame užívať kofeín.


Publikované: 09. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Pavlína Pospíšilová