Ako získať peniaze tipovaním na voľby?

Láka vás zažiť ten vzrušujúci pocit, kedy sledujete volebné výsledky a viete, že ste na tomto politickom thrilleri pekne zarobili? Potom by ste mali zbystriť! Stávať na prezidentské voľby sa stáva čím ďalej tým populárnejšou zábavou as trochou šťastia a znalostí sa aj vy môžete stať stávkarským mágom.

Kde sa dá vsádzať na voľby?

Stávkové kancelárie v Česku aj na Slovensku bežne ponúkajú stávky na rôzne voľby. Nájdete ich v kategórii "Ostatné" alebo "Spoločenské stávky". Napríklad na stránkach stavkynavolby.sk si môžete prezrieť aktuálnu ponuku stávok na rôzne voľby v Česku i vo svete. 

Čo sa dá vsádzať?

Najčastejšie sa dá staviť na víťaza volieb. Napríklad v prípade minulých prezidentských volieb v Česku si môžete staviť na to, či vyhrá Andrej Babiš, Peter Pavel, Danuša Nerudová, alebo niekto iný. Okrem víťaza sa dá vsádzať aj na ďalšie výsledky volieb, napríklad na počet kresiel, ktoré získajú jednotlivé strany v parlamente. Najobľúbenejšie sú však stávky na prezidenta.

A môžete napríklad staviť na to, či volebná účasť bude vyššia alebo nižšia, než sa čaká. Alebo ak sa do snemovne dostane nejaká nová strana, o ktorej sa teraz veľa hovorí.

Zahraničné voľby

Stávkové kancelárie ponúkajú aj možnosť staviť si na voľby v iných krajinách. Najpopulárnejšie sú stávky na prezidentské voľby USA, ktoré sa konajú každé 4 roky. V stávke býva víťaz volieb, počet volebných hlasov pre jednotlivých kandidátov a ďalšie špecifické udalosti.

Tipy pre stávkarov

  • Sledujte politické dianie. Čím viac budete vedieť o politickej situácii v krajine, tým lepšie sa Vám bude dariť stávkovať. Sledujte správy, volebné prieskumy a analytické komentáre.
  • Porovnajte kurzy u rôznych stávkoviek. Kurzy sa pri jednotlivých stávkovkách môžu líšiť, preto je dôležité ich porovnať a staviť si pri tej, ktorá ponúka najvýhodnejší kurz.
  • Nevsádzajte všetko na jednu kartu. Rozložte svoje stávky medzi viacerých kandidátov alebo strán. Tým znížite riziko a zvýšite šancu na výhru.
  • Stávkujte s rozvahou. Vsádzať na voľby by mala byť zábavou, nie nutnosťou. Nevsádzajte peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať.

Berte na vedomie, že politika je pomerne nepredvídateľná. Čo sa zdalo ako jasná vec, môže zrazu úplne vypadnúť z hry kvôli úniku kompromitujúcej fotky alebo kecke v opitosti. Preto sa oplatí sledovať nielen prieskumy verejnej mienky, ale aj tie menšie klebety a kauzičky, ktoré sa okolo politikov šíria. Môžete tak treba naraziť na zaujímavý kurz na outsidera, ktorý by mohol prekvapiť.

Pamätajte, že vsádzať na voľby je vždy spojené s rizikom. Aj keď budete mať tie najlepšie informácie, nikdy nemôžete s istotou predvídať výsledok volieb. Preto vsádzajte s rozvahou a užívajte si ten vzrušujúci pocit z neistoty.

A kto vie, s trochou šťastia sa z vás možno stane stávkarský mág, ktorý pokorí všetky voľby!

Publikované: 29. 03. 2024

Kategória: Kariéra a financie

Autor: Tereza Havelková