Ako presvetliť tmavý interiér?

Rekonštrukcia je za vami, ale interiér sa vám aj tak zdá byť príliš tmavý? Nevzdávajte sa, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to rýchlo vylepšiť a my sa s vami podelíme o tieto malé triky. Ilustrácie, návrhy a krásne fotografie interiérov sa nezhodujú s tým čo doma máte!. A to, čo sa zdalo neodolateľné na papieri, nie je v skutočnosti také praktické. Vy to ale môžete jednoduchými spôsobmi napraviť a zmeniť.

Pridajte viacúrovňové osvetlenie

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je venovať pozornosť hlavnému osvetleniu. Ak máte vo svojej izbe iba jeden luster - nestačí to. Preto by bolo múdre pridať aspoň jeden ďalší zdroj svetla a práve včas dôjde k ďalšiemu osvetleniu. Tiež si dajte pozor na to, aké tienenie používate. Veľmi dobré sú a jednoducho sa používajú aj moderné screenové rolety.

Použite zrkadlové a reflexné povrchy

Tento starý trik funguje dodnes. Svetlo zdvojnásobujú nielen zrkadlá, ale aj iné reflexné povrchy, vďaka ktorým je miestnosť okamžite jasnejšia a bohatšia. Prideľte nejaké finančné prostriedky z rodinného rozpočtu tomuto nápadu a kúpte si veľké dlhé zrkadlo, ktoré je dnes tak populárne, alebo akékoľvek lesklé predmety vyrobené z kovu či skla. Dokonca aj malé detaily, ako sú krištáľové poháre a kovový fotorámik, môžu dať miestnosti odrazový efekt a viac svetla.

Odstráňte všetok prebytočný textil

V tmavej miestnosti je najlepšie používať čo najmenej textilu, takže sa nenechajte unášať vankúšmi, objemnými záclonami, posteľnými prikrývkami a inými prvkami. Preferujte otvorené lesklé povrchy, ktoré odrážajú svetlo a vyberte si vonkajšie žalúzie! Je tiež potrebné zabezpečiť, aby textílie a záclony v miestnosti ladili s povrchovou úpravou podlahy a stien. Tmavý nábytok a textílie absorbujú takmer polovicu svetla, preto by ste sa mali pokúsiť použiť svetlé farby. Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Publikované: 30. 09. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková