Prečo sú okná z dreva vhodnejšie ako tie z plastu?

Okná z prírodného materiálu sú nie len vábivejším materiálom pre vaše oči, ale sú považované za oveľa kvalitnejšie ako tie plastové. Pravdou je, že plastové okná by vás vyšli o niečo lacnejšie, ale ich životnosť je oveľa nižšia ako pri drevených oknách. Ich výmena by bola teda častejšie potrebná, rovnako nákladná by bola aj ich údržba. Aké sú ďalšie prínosy drevených okien a prečo sú vhodným riešením aj pre vašu novostavbu? Ak sa jedná o novostavbu, skvelým riešením je kombinácia materiálov a farieb. Preto je na vašej voľbe, ako si svoj domov vysnívate a vytvoríte. Drevo je materiál, ktorý je spätý s prírodou a jeho vlastnosti zaručujú kvalitu. Tvrdosť a pevnosť patria k vlastnostiam, ktoré by vaše okná určite mali mať. Pokiaľ by ste chceli vymeniť staré okná za nové, určite by ste mali zvažovať o nových drevených oknách, pretože majú okrem iného skvelé tepelno – izolačné vlastnosti. Ak chcete byť ekologickým, tak drevo je rozhodne prijateľnejší materiál ako plast aj pre vaše okná.

Aké sú výhody drevených eurookien?

Vďaka ich dlhej životnosti vám vydržia aj niekoľko desiatok rokov a vy sa tak nebudete musieť obávať skorej výmeny a kúpy nových okien. Skvelou výhodou je aj zvuková izolácia, ktorá vám zaručí, že z vonku sa k vám nedostane žiaden nežiaduci hluk. Okná z dreva majú taktiež vlastnosť, vďaka ktorým sa vlhkosť vo vašom dome bude regulovať a vy sa tak nebudete musieť obávať plesní, čo je pri zarosených plastových oknách častým prípadom.

Výnimočné drevo

Ak hľadáte niečo exotické, skúste Meranti okná, ktorých drevo je dovážané až z Ázie. Drevené eurohranoly, ktoré sú z neho vyrábané, majú tak spoľahlivú pevnosť a ich vrstvy vám zaručia kvalitné okná, pri ktorých sa nemusíte obávať poškodenia dreva. Kvalitný materiál a dostupná cena je to, čo vám pri drevených oknách nebude chýbať.

Publikované: 22. 12. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková