Ako sušiť bielizeň, keď nemáte sušičku

Sušička na bielizeň je síce aktuálnym trendom, ale nájdu sa domácnosti, ktoré ďalší spotrebič striktne odmietajú. Alebo sú tu skrátka tí, ktorí si ju nechcú či nemôžu kúpiť. Či už patríte do akejkoľvek skupiny, nezostáva vám nič iné ako sušiť bielizeň na sušiaku. A to nie je nič zlé, naopak často ide o zdravší a šetrnejší spôsob. Osvojte si však niekoľko tipov, aby ste sa vyhli plesniam na oblečení alebo stenách domu.

Stropný sušiak šetrí bielizeň

Aby ste vôbec mohli bielizeň sušiť, mali by ste si zaobstarať sušiak. Najlepšou alternatívou je stropný sušiak na bielizeň, ktorý nezaberá prakticky žiadne miesto. Umiestňuje sa k stropu a nijako teda človeku nezavadzia. Navyše ho možno elegantne umiestniť aj na balkón, kde vďaka cirkulácii a dobrému prúdeniu vzduchu bude bielizeň suchá skôr, než poviete „švec”. Je síce pravdou, že stropné sušiaky na bielizeň človeku zasahujú do domácnosti (musia sa privŕtať), ale z dlhodobého hľadiska sa jedná o naozaj praktické riešenie, na ktoré si veľmi rýchlo zvyknete.

Pozor na umiestnenie ku kúreniu

Ak sa rozhodnete ísť cestou tradičného sušiaku na bielizeň, dajte si pozor na umiestnenie k zdroju kúrenia. Človek si hovorí, že bude bielizeň bezpochyby rýchlejšie suchá, ale nie je to tak. Pomáha skôr vetranie, kedy je bielizeň z každej strany obklopovaná vzduchom. Pri sušení je kľúčové, aby vzduch dookola krúžil. Naopak umiestňovanie sušiaku až k stenám alebo do rohov miestnosti nie je vhodné. Vlhkosť sa dostáva na steny a plesne sú tým, čo vás onedlho bude veľmi trápiť.

Držte sa niekoľkých overených zásad

Okrem iného sa oplatí myslieť na niekoľko vecí, ktoré sú rokmi preverené. Čo konkrétne urýchľuje sušenie? • Zvoľte si zodpovedajúci program s maximálnymi otáčkami. • Pred zavesením pretrepte, prípadne ešte vyžmýkajte bielizeň. • Perte vždy len toľko bielizne, koľko sa vám pohodlne zmestí na vešiak.

Publikované: 01. 07. 2022

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková