Akú vlasovú kozmetiku používať a prečo?

Vlasy sú našou korunou krásy, a preto si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť. Ale s nepreberným množstvom produktov na trhu sa môžeme ľahko stratiť. Ako si vybrať tú správnu vlasovú kozmetiku pre náš typ vlasov a ich potreby?

Najprv je dôležité určiť typ vlasov. Máme jemné, hrubé, kučeravé, rovné, mastné, suché alebo farbené? Akonáhle poznáme svoj typ, môžeme sa zamerať na produkty, ktoré sú pre neho určené.

Šampón 

Šampón je základom starostlivosti o vlasy. Mal by jemne čistiť pokožku hlavy a vlasy bez toho, aby ich vysušoval. Pre mastné vlasy voľte šampón s regulovacím efektom, pre suché vlasy hydratačné. Ak máte farbené vlasy, siahnite po šampóne na farbené vlasy, ktorý chráni farbu.

Kondicionér 

Kondicionér je nevyhnutný na rozčesávanie a hydratáciu vlasov. Nanáša sa po umytí na končeky a dĺžky vlasov, nie na pokožku hlavy. Pre extra starostlivosť si raz týždenne doprajte vlasovú masku, ktorá vlasy hĺbkovo vyživí a regeneruje.

Stylingové produkty

Stylingové produkty nám pomôžu vlasy upraviť do požadovaného tvaru. Pre objem vlasov existujú peny, púdre a spreje. Pre kučeravé vlasy sa hodia gély a krémy, ktoré definujú vlny a zabraňujú krepovateniu. Na finálnu úpravu vlasov môžeme použiť lak, sprej s leskom, alebo suchý šampón na vlasy, ktorý osvieži vlasy a dodá im objem.

Pozor na spôsob ich používania

Okrem výberu správnych produktov je dôležitý aj spôsob ich používania. Šampón nanášajte na mokré vlasy, jemne vmasírujte do pokožky hlavy a dôkladne opláchnite. Kondicionér aplikujte na končeky a dĺžky vlasov a nechajte ho pôsobiť niekoľko minút. Stylingové produkty používajte podľa návodu na obale.

Nezabudnite tiež na pravidelnú starostlivosť o vlasy. Vlasy nečešte mokré, pretože sú náchylnejšie na lámanie. Používajte hrebeň so širokými zubami a pri fénovaní používajte ochranný sprej. Vyhýbajte sa nadmernému tepelnému stylingu a aspoň raz ročne si nechajte zastrihnúť končeky vlasov.

Zdravé a krásne vlasy sú výsledkom správnej starostlivosti. Vyberte si kvalitnú vlasovú kozmetiku, ktorá je vhodná pre váš typ vlasov a používajte ju správnym spôsobom. Doprajte svojim vlasom aj trochu lásky a odmení sa vám hebkosťou, leskom a zdravým vzhľadom.

Tipy na záver

Ak máte špecifické problémy s vlasmi, ako je psoriáza, nadmerné vypadávanie vlasov, alebo poškodenie vlasov vplyvom farbenia, poraďte sa s kaderníkom alebo dermatológom.

Existuje mnoho značiek vlasovej kozmetiky, od drogériových po profesionálne. Nebojte sa skúšať rôzne produkty, aby ste našli tie, ktoré vašim vlasom najlepšie vyhovujú.

Dbajte aj na zdravý životný štýl. Dostatok spánku, pestrá strava a pitný režim sa prejavia aj na vašich vlasoch.

Pamätajte, že krásne vlasy neznamenajú len drahú kozmetiku. S trochou starostlivosti a lásky môžeme mať aj s bežne dostupnými produktmi vlasy, na ktoré budeme pyšní.

Publikované: 05. 07. 2024 / Aktualizované: 10. 07. 2024

Kategória: Móda a krása

Autor: Zuzana Čechová