Parfémy Calvin Klein kúpite aj bez vyskúšania – fascinujúcu vôňu trafíte aj na diaľku

Ikonická americká značka ponúka rovnako ikonické vône. Ide o vône veľmi vydarené a taktiež pomerne univerzálne. Málokedy medzi nimi narazíte na vôňu, ktorá by vám prekážala. Mnohé si vás naopak veľmi rýchlo získajú. Parfémy Calvin Klein priniesli do sveta parfémov revolúciu. V roku 1994 značku doslova na vrchol záujmu vystrelila vôňa CK One. Slávnou sa stala vďaka tomu, že bola unisex. To bolo do tej doby nemysliteľné a parfémy sa striktne delili na pánske a dámske. Túto pomyselnú hranicu však značka ignorovala. Parfém si tak obľúbila celá skupina zákazníkov, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Parfum lichotil feministicky zameraným ženám aj bojovníkom za rovnoprávne postavenie pohlaví. Bol hitom medzi intelektuálne zameranými zákazníkmi. Naviac ponúkol ekonomické riešenie pre páry aj pre rodiny. Už ste nemuseli kupovať každému parfém, ale smelo ste mohli používať len jeden.

S parfémy však značka iba nadviazala na svoj už perfektne fungujúci módny biznis

Značka CK totiž fungovala už od roku 1968. V tomto roku ju založil Calvin Klein so svojim priateľom Barrym Schwartzom. Unisex téma bola značke blízka vždy a zabodovali taktiež unisex parfémy. Značka však má vône aj štandardne zamerané na ženy a na mužov. Od začiatku svojho pôsobenie v parfumérskom priemysle už na trh uviedla viac ako 150 parfumov. Medzi nimi je veľké množstvo „must have“ kúskov. Ak máme zmieniť len jeden, tak určite Calvin Klein Euphoria. Je to dámsky parfum s veľmi vydareným moderným flakónom, pripomínajúcim veľmi abstraktne stvárnenú orchideu. Calvin Klein Euphoria je euforická dámska vôňa postavená na ovocno-kvetinovom základ so štipkou orientálneho nádychu. Ako inak, osloviť má energetické a sebavedomé ženy. Je to univerzálna vôňa pre každodenné nosenie, ale aj pre slávnostné príležitosti. Vo vôni ucítite tóny granátového jablka, vôňu lotosu a čiernej orchidei. Pridáva sa jemná fialka, živočíšne pižmo, mahagónové drevo a ambra. Na trhu je táto vôňa už od roku 2005 a patrí medzi evergreeny. Nič nenaznačuje, že by záujem o ňu ustal. V roku svojho vzniku sa dokonca stala parfumom roku (získala prestížnu cenu FiFi. Vôňa má dnes už aj svoje „sestry“ – parfumy Deep Euphoria či Endless Euphoria.

Trio najslávnejších vôní Calvin Klein

Pokiaľ by sme mali vybrať tri najslávnejšie vône Calvin Klein zo zmienených 150, tak okrem už menovaných, parfumu CK One a Calvin Klein Euphoria, je tu ešte tretí do partie. Ide o kultovný parfum Obsession. Dámsky vznikol v roku 1985, pánsky o rok neskôr, v roku 1986. Či už ide o najnovšie prírastky do zbierky parfumov Calvin Klein, alebo o staršie hity, obecne platí, že parfumy Calvin Klein patria medzi najpredávanejšie vôbec. U nás aj vo svete. Ak svoju domácu parfumériu postavíte iba na vôňach tejto značky, určite neurobíte chybu. Bez strachu môžete tieto vône aj venovať, pretože sú univerzálne obľúbené, pritom určite nie nudné. Ide o stredne drahé vône, takže sú dostupnejšie aj pokiaľ ide o ceny. Za výborné ceny ich predáva internetová parfuméria Notino.sk.

Publikované: 17. 03. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková