Ako správne vybrať vlasové príčesky

Kvalitné vlasové príčesky vás rýchlo a účinne zbaví trápenia s riedkymi či jemnými vlasmi a ovisnutým účesom. Aby ste vyzerala naozaj dobre, musíte si príčesok správne vybrať. V opačnom prípade by hneď boli poznať, čo by bohužiaľ ubralo vašej atraktivite. V dnešnom článku vám poradíme, na čo si pri výbere príčeskov musíte dávať pozor.

Kedy siahnuť po príčesku?

Ženy siahajú po příčescích, keď sú nespokojné so vzhľadom svojich vlasov. Jedným z "nedostatkov" sú príliš jemné vlasy, ktoré nedodávajú účesu vôbec žiadny objem. Ich nositeľky túži po nadýchaných vlasoch, ktoré vídajú u kamarátok. Druhým problémom je rednutie vlasov. K tomu dochádza vplyvom veku, menopauzy alebo rôznych ochoreniach. Úlohu môžu hrať aj niektoré lieky alebo nadmerný stres. Každá žena si zaslúži byť so svojim vzhľadom spokojná - a preto sú tu príčesky! Ako stále riešenia sú určené príčesky pre trvalé nosenie, ktoré pomocou semi-permanentné techniky aplikujú skúsené kaderníčky. Ženám, ktoré účes zas toľko netrápi, len chcú sa občas blysnúť na plese, svadbe alebo napríklad rande, sú určené clip-in príčesky.

Ako vybrať ten správny

1. Rozhodnite sa, či chcete clip-in alebo trvalé príčesky. Clip-in zvládnete rýchlo napojiť na vlasy sama, chce to len krátky tréning. Bohatú ponuku majú Oxy príčesky. 2. Nehľadajte najlacnejšie kúsky! Najprirodzenejšie vyzerajú príčesky z pravých vlasov, počítajte však s tým, že si za ne dosť zaplatíte. Kvalitné umelé vlasy vyzerajú tiež veľmi dobre. Lacným příčeskům sa určite vyhnite, v účese sú nápadné a nepekné. 3. Pozor na farbu! Ak si myslíte, že sa o niečo svetlejšie príčesok vo vašich vlasoch stratí, potom ste na omyle. Odtieň by mal presne zodpovedať farbe vašich vlasov. Ideálne je kupovať príčesky v kamenných obchodoch, aby ste si ich mohla dôkladne prezrieť a porovnať s vlasmi.

Publikované: 23. 01. 2020 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková