Ako vyriešiť problém s vetraním bez straty tepla?

To by ste ani neverili, že správne vetranie môže byť hotová veda. Určite vám to nepríde na prvý pohľad vôbec zložité, ale ak chcete správne vyvetrať miestnosť bez nadmernej straty získaného tepla, mali by ste sa držať zaužívaných praktík, ktoré vám dokonca pomôžu pri zbavení sa plesní vo vašom dome či byte. Vo vašom dome či byte sa môže z rôznych príčin tvoriť pleseň, ktorá je škodlivá. Spôsobuje to najmä nadmerná vlhkosť, ktorá sa môže tvoriť, keď sušíte bielizeň a nedostatočne vetráte. Riešením pre vás môžu byť rekuperácie do domu, ktoré vám zabezpečia možnosť najefektívnejšieho vetrania s čo najmenšou stratou tepla. Vďaka širokej ponuke si môžete vybrať správny typ rekuperácie, vďaka ktorej budete môcť dýchať čerstvý vzduch a ušetríte vysoké náklady na vykurovanie.

Vyvetrajte si profesionálne!

Každý z nás by mal vedieť, ako si vyvetrať ako profesionál. To znamená, že by sme mali byť oboznámení so všetkým, čomu vetranie miestnosti prospieva, ako správne vetrať, najmä efektívne, a prečo nemôžme mať tri hodiny otvorené okno na vetranie, keď sa v dome kúri. V prvom rade je dobré vedieť, že vykurovacie obdobie u nás trvá pomerne dlho, v chladnejších oblastiach aj viac ako pol roka. Za tento čas musíme svoje miestnosti vetrať tak, aby sme neprišli o dosiahnuté teplo. V zime je vhodné vetrať napríklad po dobu desať minút viackrát denne, najlepšie s oknom dokorán, tak aby sme zabránili únikom tepla.

Zabráňte tvorbe plesniam

Vysoké množstvo vlhkosti spôsobuje, že na vašich stenách sa začne šíriť pleseň. Zabrániť tomu môžete pravidelným vetraním, ale napríklad aj používaním digestora pri varení, používaním pokrievok na hrnce či použitím pohlcovačov vlhkosti, ktoré vlhkosť absorbujú do seba. Môžete zredukovať vaše rastliny v dome alebo si zaobstarať odvetrávanie miestnosti. Starajte sa o svoju domácnosť s rozumom.

Publikované: 14. 11. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková