Zlaté šperky alebo zlaté mince?

Výber je len na vás. Zlaté šperky zdobili telá žien už od nepamäti. Dostávali ich ako výnimočné dary od svojich blízkych. Zlaté náušnice, náramky či náhrdelníky sa nosia aj dnes, ale je ich hodnota pre vás tak vysoká? Šperky si môžete kúpiť za peniaze, rovnako ako aj zlato v podobne mincí a zliatok. Peniaze môžu na svojej hodnote veľa strácať, najmä časom. Pokiaľ máte pod vankúšom uložený zväzok bankoviek, jeho reálna hodnota bude po rokoch oveľa nižšia. Je to dôsledkom inflácie, ktorá zlato nemôže zasiahnuť. Inflácia je veľkým škrtom cez rozpočet, čím viac tlačených bankoviek sa dostane do obehu, tým je ich hodnota nižšia. Ak si namiesto zlatých šperkov zaobstaráte zlaté mince, budú na hodnote jedine stúpať. Investičné zlato sa vám vyplatí viacej ako šperky, ktorými sa len budete chcieť pochváliť pred ostatnými. Zlaté mince vo vašom trezore budú skutočnou hodnotou, ktorú síce nebudete môcť predvádzať ostatným, ale budú stabilitou pre vašu finančnú situáciu.

Ako jednoducho získate zlaté mince?

V dnešnej modernej dobe, kedy už zlaté dukáty nie sú vymoženosťou len vyššej spoločnosti môže zlaté mince získať každý, kto o nich javí záujem a chce si ich kúpiť. Najjednoduchšou cestou je ich kúpa na internete. Webstránky ponúkajú rôzne možnosti a široké spektrum výberu mincí, ktoré by mohli byť práve pre vás. Jednoducho si vyberiete a objednáte. Mince budú doručené priamo ku vám domov alebo na adresu, ktorú si zvolíte.

Soľ nad zlato je už minulosťou

Pri každom zakúpenom tovare musíte štátu odvádzať daň. Pri nákupe zlata ste od tejto dane oslobodení a preto je jeho kúpa tak výhodná. Striebro je tiež veľmi vzácne, ale nemá výhodu oslobodenia od dane a preto záujem o neho pomerne klesol. Strieborné a zlaté šperky môžu zdobiť váš vonkajšok, zatiaľ čo hodnotné mince môžu byť zárukou finančnej stability.

Publikované: 09. 11. 2021

Kategória: Kariéra a financie

Autor: Tereza Havelková