Dámske jesenné bundy-venujte pozornosť týmto vlastnostiam produktu ešte pred nákupom!

Po roku opäť prišla jeseň. Obdobie, ktoré je premenlivé na teplotu, počasie a podobne. Rána začínajú byť chladné a teploty cez deň už nie sú extra vysoké. Niekedy celý deň prší, inokedy svieti slnko. Práve jeseň vie dať vášmu šatníku poriadne zabrať. Každý deň je úplne iné počasie a podľa toho sa treba obliekať. Samozrejme je potrebné sa obliekať aj podľa aktivity, ktoré idete vykonávať nie len podľa toho, aké je počasie. Ako sa teda obliecť počas jesene? Výber oblečenia na prechodné obdobia, ktorým je hlavne jar a jeseň je náročne. Na jar je jednoduchšie sa obliecť pretože je čoraz teplejšie a slnko na jar svieti často. Na jeseň je to opačne. Postupne sa treba obliekať teplejšie a teplejšie, pretože počas jesene vedia teploty ráno klesnúť pod bod mrazu. Na jeseň sú časté prehánky a dážď, preto treba pozerať aj oblečenie, ktoré vás uchová v suchu a teple. Na výber sa naskytuje niekoľko možností čo si počas jesene obliecť. Aké možnosti sú to?

Čo si obliecť počas jesene?

Na jeseň je dobré začať si obliekať veci z dlhým rukávom. Sukne vymeniť za nohavice a je dobré zaobstarať si poriadnu jesennú bundu. Dámske jesenné bundy sú v súčasnosti na každom rohu. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, v rôznych farbách veľkostiach a tvaroch. Výber vie byť preto vcelku náročný no dá sa to zvládnuť. Predtým ako pôjdete nakupovať jesennú bundu, mali by ste sa informovať o rôznych vlastnostiach, ktoré bundy ponúkajú. Každú bundu totižto viete použiť na rôzne použitie. Niektoré sú dobré na šport, iné sú elegantné. Športových nadšencov potešia funkčné a praktické dámske softshellové bundy a páperové bundy. Koženková bunda, bombera, rifľová bunda, či kabát by nemali určite chýbať žiadnej elegantnej žene. Tieto bundy však musia spĺňať základné podmienky, aby mohli byť použité do jesenného počasia. Pretože na jeseň nie je dôležitý len vzhľad, ale aj funkčnosť. Bundy by mali byť hlavne nepremokavé. Nepremokavé, však znamená, že dokážu vydržat poriadny lejak. Neznamená to, že bunda ostane suchá. Bunda bude po lejaku mokrá, no vlhkosť ostane pohltená v bunde a vaše telo ostane suché. Nepremokavé bundy sa ale rýchlo schnú, čo je veľmi praktické, najmä ak niekde prídete a bundu si zložíte. Za ten čas, čo bude bunda odložená, stihne vyschnúť a vy si tak znovu oblečiete úplne suchú bundu. Ďalšou vlastnosťou, ktorú by mala každá bunda spĺňať je udržanie tepla. Bunda musí dobre držať teplo, alebo neprepúšťať chlad. Ráno vie byť vonku naozaj chladno a obyčajná mikina vás pred mrazom veru neochráni. Páperová bunda to však dokáže a vy si tak viete užiť pohyb v chladnom ráne v teple. Bundy by mali chrániť aj pred poriadnym chladom a určite ich viete využiť aj v zimných mesiacoch. Pre športovcov by mala byť bunda aj priedušná. Znamená to že nebude pohlcovať vami vytvorenú vlhkosť, tým že sa potíte. Pot bude prechádzať cez bundu do prostredia, čo zabezpečí, že sa zbytočne nebudete potiť. Pri športovaní je potrebné, aby bola bunda odolná aj proti vetru. Pri bundách sú dobré rôzne doplnky. Nevyhnutnosťou je kapucňa, ktorú viete využiť proti dažďu ak nemáte dáždnik. Taktiež by mala mať bunda aj vrecká, do ktorých si viete veci odložiť, ale aj zohriať ruky ak u seba nemáte rukavice.

S čím sa dobre kombinujú jesenné bundy?

Ak chcete vyzerať štýlovo a moderne je potrebné dobre sa zladiť s jesennou bundou. Ak chcete aby bola bunda výrazná siahnite po krikľavých farbách, ako žltá, či zelená, alebo využite práve jesenné farby, ako červenú, hnedú a podobne. K jesennej bunde je dobré kombinovať napríklad tepláky, či mikinu, ktorú si viete obliecť pod bundu. K jesennej bunde sa hodia aj rifle, či nohavice. Jesenné bundy ponúkajú množstvo kombinácií, ktoré si viete sami vytvoriť. Neváhajte a kúpte si jesennú bundu aj vy na Bolf.sk!

Publikované: 22. 10. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková