Chcete podstúpiť detox tela? Na tieto rady nezabúdajte!

Detox tela je v súčasnej dobe mimoriadne obľúbený. Jeho úlohou je odstrániť z tela škodlivé, toxické a nepotrebné látky. Tie sa v organizme hromadia každý deň, pretože za to môžu vonkajšie, ale aj vnútorné vplyvy. Stres, znečistené ovzdušie či rôzne zlozvyky. Takéto zložky však dokážu spôsobiť aj rôzne ochorenia, preto je potrebné ich odstrániť.

O detoxikácii tela ste pravdepodobne už neraz počuli. Častokrát sa o nej rozpráva najmä po sviatkoch, ako sú Vianoce či Veľká Noc. V takomto období sú totiž stoly plné jedla a ľudia sa častokrát aj opustia a zjedia toho viac, ako by mali. Detoxikácia organizmu je však dôležitá aj počas iných období v roku, kedy je potrebné na chvíľu vypnúť, prísť na iné myšlienky a zároveň prečistiť organizmus.

Nemusíte držať hladovku...

Mnohí ľudia si ako detox tela predstavia držanie hladovky alebo veľmi prísnej diéty. To však rozhodne nemusí tak byť. Teda, tak to ani nesmie byť. Hladovka a prísne diéty môžu výrazne vášmu zdraviu uškodiť. Detox tela môže byť napríklad realizovaný tým, že zvýšite príjem ovocia a zeleniny, namiesto klasických tučných a mastných jedál. Určite by ste mali obmedziť konzumáciu polotovarov a sladkostí. Práve tieto potraviny vám určite neprospievajú. Samozrejme, ak máte chuť, určite si dajte, no nepreháňajte to.

Používajte výživové doplnky

Výborným riešením sú aj výživové doplnky, no v tomto prípade je dôležité si uvedomiť, že ide skutočne len o doplnok a nenahrádza pestrú stravu. Skvelou voľbou je produkt s názvom Spirulina + chlorella, ktorého úlohou je prečistenie organizmu a odstránenie škodlivých látok z tela. Vyniká skutočne v rôznych smeroch, pričom si získal svoju obľubu. Obsahuje vysoko priaznivé zložky, ktoré napomáhajú aj pri podpore celkového zdravia. Preto neváhajte a vyskúšajte tento produkt od výrobcu Naturvita aj vy.

Publikované: 17. 03. 2023 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková