Vydajte sa obytným vozom do Rakúska za pamiatkami UNESCO

Zažite dovolenku v Rakúsku bez akýchkoľvek obmedzení. Požičajte si obytný voz a zbavte sa závislosti na hoteloch a penziónoch. Cestovanie a ubytovanie na vlastnú päsť je zábavnou, slobodnou a dnes aj najbezpečnejšou formou dovolenky. Do Rakúska to má väčšina z nás kúsok. Poznáte však skvostné pamiatky Rakúska, ktoré sú na zozname UNESCO? Ak sa vydáte obytným vozom do Rakúska, môže vaša dovolenka vyzerať úplne inak ako doteraz. Presun z miesta na miesto je jednoduchý a je len na vás, kde práve zaparkujete a ako dlho zostanete. Naplánujte si letnú dovolenku ako výlet po desiatich pamiatkach Rakúska, ktoré sa dostali na zoznam UNESCO.

Mesta v Rakúsku na zozname UNESCO

Začnite pokojne historickým centrom Viedne, ktoré sa do zoznamu dostalo v roku 2001 a hodnotnou je architektúra mapujúca vývoj od baroka až po stavby 19. storočia. Nie je to však jediné historické centrum Rakúska, ktoré je v zozname UNESCO. Dostalo sa tam aj historické centrum Salzburgu. Na zozname je dokonca už od roku 1996 vďaka svojim stredovekým aj novovekým pamiatkam v starom meste. Nesmieme zabudnúť ani na historické centrum mesta Graz spolu so zámkom Eggenberg spojeným s Habsburgovcami.

Požičaným obytným vozom sa pozrite aj na ďalšie miesta

Na zozname UNESCO nájdete tiež palác so záhradami Schrobrunnu. Ide o zaujímavý barokový celok, ktorý slúžil ako rezidencia Habsburgovcov. Vydajte sa do oblasti Hallstatt-Dachstein známej soľnými ložiskami využívanými už v 2.tisícročí pred našim letopočtom. Navštívte údolie Wachau, ktorého stopy osídlenia siahajú až do praveku. Pozrite sa tiež na prehistorické pilierové obydlia v Alpách. Dedinskú architektúru si zájdite pozrieť k Neziderskému jazeru. Unikátnou technickou pamiatkou z konca 19. storočia je Semmerinská železnica. Nakoniec nezabudnite ani na pôvodné bukové lesy Karpát, ktoré sú tiež na zozname UNESCO. TIP: Ak sa vydáte obytným vozom do Rakúska za pamiatkami UNESCO, naplánujte si dovolenku aspoň na 10 dní. To je minimum, aby ste si tieto rakúske unikáty dosýta užili.

Publikované: 11. 02. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Tereza Havelková