Malé kuchyne klamú svojim vzhľadom

Dobre navrhnuté malé kuchyne dokážu ponúknuť rovnaký priestor a komfort ako tie veľké. Musia byť však starostlivo navrhnuté a premyslené do posledného detailu.

Kto má priestor pre veľkú kuchyňu, ten príliš nerieši drobné detaily, ktoré umožnia využiť priestor a pracovnú časť kuchynskej linky čo najefektívnejšie. Potom sa však môže ukázať, že malá kuchyňa, ktorá však bola precízne navrhnutá, dokáže ponúknuť viac ako tá veľká.

Z malej veľká a bez búrania

Je paradoxné, že čím menší priestor pre kuchynskú linku máte, tým by ste ju mali lepšie naplánovať. Vravíte si, že na vaše ani nie 2 metre u steny, kam linku plánujete, architekta nepotrebujete? Opak je pravdou. Dobrý nábytkový dizajnér premyslí linku do posledného centimetra. Je schopný navrhnúť inteligentné systémy, vďaka ktorým využijete skrinky a zásuvky naplno. Zabráni tiež tomu, aby ste sa o miesto pripravili nevhodným umiestnením spotrebičov, zle naplánovanými odpadmi či vývodmi na digestor. Dokáže nájsť drobné centimetre, ktoré umožnia implementovať praktické vychytávky či spotrebiče tam, kde by vás to ani nenapadlo. Či pre niektoré kuchynské spotrebiče nájde nerušené miesto mimo priestory kuchynskej linky.

Spolupráca s architektom na malej kuchyni sa vyplatí

Malé kuchyne sú je veľkou výzvou a dobrý interiérový dizajnér sa s ňou vie popasovať. Nájdete ho vo firme WSD ­– Wood Style Design. Firma vám kuchyňu navrhne aj vyrobí na mieru. Spolu s ňou dokáže vyriešiť aj zbytok obytného priestoru tak, aby dokonalo doplnil samotnú kuchyňu.

Vďaka výrobe na mieru je možné ideálne využiť celý priestor kuchyne, správne navrhnúť ergonómiu rozmiestnenia spotrebičov aj implementovať užitočné nápady. Napríklad také, vďaka ktorým ani najvyššie umiestnená polica nebude príliš vysoko. Spoločnosť má výborné referencie a očarí vás realizáciami moderných aj vidieckych kuchyni Zvláda obidve.

Publikované: 30. 10. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Pavlína Pospíšilová