Štýly bývania, ktoré domácnosti milujú

Poznáte najobľúbenejšie interiérové štýly? Nájde sa medzi nimi aj ten váš? Poďme sa spolu pozrieť na štýly bývania, ktoré sú momentálne v móde.

Minimalistický štýl

Jednoduchosť, funkčnosť a žiadne zbytočnosti. O tom je minimalistický interiérový štýl. Používa striedme odtiene a tie najkvalitnejšie materiály. Sú preň typické drevené podlahy a drevený nábytok. Dekorácie ani doplnky v minimalistických interiéroch nemajú miesto. Teda, ak neplnia konkrétnu funkciu.

Škandinávsky štýl

Svetlé farby, prírodné odtiene a materiály ako kožušiny, drevo a kov. Škandinávsky štýl miluje svetlo, aj preto nepozná závesy ani záclony. Dokáže v miestnosti vytvoriť kúzelnú atmosféru. Stači zvoliť tie správne kúsky nábytku, podlahovu krytinu aj kusový koberec.

Bohémsky štýl

Pestré farby, vzory, aké si len dokážete predstaviť a sloboda v zariaďovaní. Aj o tom je bohémsky štýl, ktorý vám dovolí kombinovať rôzne materiály, dekorácie a doplnky. Miestnosť môžete oživiť nielen pomocou unikátnych kúskov, no tiež vďaka tapete so zaujímavým motívom.

Maximalizmus

Maximalizmus je štýlom odvážnych. Ponúka vám slobodu zariadiť si interiér podľa predstáv, pričom medze vám kladia iba vaša fantázia. Na rozdiel od minimalizmu si v maximilisticky zariadenej miestnosti môžete na obdiv vystaviť akúkoľvek dekoráciu, ku ktorej ste za roky života prišli.

Retro štýl

Pochádza z 50. až 70. rokov minulého storočia a dodáva každému interiéru originálny nádych. Spoznáte ho podľa výrazných farieb, ich kombinácií, vzorov a retro doplnkov.

Provensálsky štýl

Štýl z juhovýchodného Francúzska dýcha romantikou. Miestnosti v provensálskom štýle vyžarujú akúsi hrejivú amosféru, ktorú si spojíte s rodinným krbom. Je preň typická biela farba a nábytok s kovovými prvkami. V akom štýle si zariadite svoju domácnosť vy? Inšpirujete sa nejakým z najpopulárnejších?

Publikované: 12. 10. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková