Ako sa stať lepšou verziou samého seba?

Pracovať na sebe a svojej osobnosti je normálne. Každý by sa mal chcieť stať svojou lepšou verziou. Existuje hneď niekoľko tipov, ktoré vám v osobnostnom raste pomôžu. O aké tipy ide?

Začnite vďačnosťou

Práve obyčajné maličkosti a veci, ktoré často berieme za samozrejmosť, sú tými nájdôležitejšími. Aj preto by sme sa za ne mali naučiť ďakovať. Podľa výskumov vďačnosť pomáha vylepšiť životný štýl a to tak, že redukuje stres, vylepšuje spánok a posilňuje vzťahy.

Prestaňte sa vyhovárať

Viniť svojich blízkych, známych, šéfa, manžela za vlastné prešľapy nie je odpoveďou a nedostane vás to ďaleko. Namiesto ukazovania prstom by sme sa mali naučiť prevziať zodpovednosť a prestať sa vyhovárať. To, či niečo urobíme alebo neurobíme, je naším vlastným rozhodnutím.

Ukážte, že sa viete k ľuďom správať pekne

Zložte cudzincovi komplimenty, kúpte obed svojmu kolegovi, zablahoželajte k narodeninám priateľovi - niekedy vám môže náladu vylepšiť aj obyčajná maličkosť, tak prečo by ste nemohli vylepšiť niekomu deň vy? Podobné prejavy z vás urobia lepšieho a spokojnejšieho človeka.

Doprajte si relax

Nie je možné na sebe neustále pracovať. Musíte si dopriať aj vytúžený relax a ideálne sa vo voľných chvíľach venovať záľubám. Či už radi čítate, maľujete alebo chodíte na prechádzky do prírody, chvíle strávene so sebou zo svojho denného plánu nevynechávajte. Naopak, urobte si na seba čas.

Začnite s cvičením

Fyzická aktivita je dôležitá a zdravý človek, ktorý dbá o svoj osobnostný rozvoj by ju zaručene zo svojho harmonogramu nemal vynechávať. Môžete sa venovať behu, jóge, posilňovaniu, no tiež kolektívnym športom. Samozrejme, na každú športovú aktivitu potrebujete tiež vhodné športové oblečenie. Medzi obľúbené kúsky patria dámske legíny na cvičenie s vysokým pásom, športové tričko alebo tielko a tenisky na behanie.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková