Vitamín C je kráľom medzi vitamínmi

Užívate vitamín C ako supplement? Výber vitamínu nepodceňujte! Extra C s postupným uvoľňovaním vám ponúkne viac ako bežné C-čko.

Vitamíny a minerály sú súčasťou bežnej stravy, avšak spoliehať sa na to, že ich v nej nájdeme ideálne množstvo, rozhodne nemôžeme. Priemyslovo vyrábané potraviny, ale aj produkty moderného poľnohospodárstva, sú na tieto živiny stále skúpejšie. Pritom naše telo bez nich nefunguje správne, je náchylné k ochoreniam, či už sezónnym, napríklad respiračným, alebo k chronickým a k tzv. civilizačným. Nepodceňujte hlavne príjem vitamínu C.

Dôležitosť príjmu vitamínu C je známa už veľmi dávno

Často sme presvedčený, že tohoto vitamínu prijímame dostatok z bežnej stravy. C vitamín je však veľmi citlivý na spôsob spracovania. Rýchlo sa stráca pri varení, dlhom skladovaní, nevhodnom pestovaní, ale tiež len pri porciovaní (napríklad krájaní). Len veľmi ťažko tak dokážeme odhadnúť, či tohto dôležitého vitamínu prijímame dostatočné množstvo. Ideálne je preto užívať C-čko v podobe supplementu, teda vhodného výživového doplnku.

Dobré je, že vitamínom C sa nejde predávkovať

Nadmerné množstvo vitamínu C organizmus jednoducho vylúči v moči. Dôležité však je dobre si medzi supplementami vyberať, aby sme ho nevylúčili viac, ako je nutné. Moderná veda nám dnes ponúka vitamín C s postupným uvoľňovaním, vďaka ktorému vie naše telo s dodaným prípravkom lepšie hospodáriť a správne ho využiť. Ako produkt Extra C s postupným uvoľňovaním ho vyrába česká spoločnosť Naturvita a na Slovensko distribuuje Happytrade. Extra C s postupným uvoľňovaním predáva Pilulka.sk.

Prečo je vitamín C pre naše telo tak dôležitým?

Nenahraditeľným je vitamín C predovšetkým pre správne fungovanie imunitného systému. Rozhodne to však nie je jeho jediná funkcia a aj keď po ňom máme tendenciu siahnuť predovšetkým v období respiračných ochorení, brať by sme ho mali celoročne. Prispieva totiž k normálnej činnosti nervovej sústavy a priaznivo ovplyvňuje psychiku. Je dôležitý pre tvorbu kolagénu, čím ovplyvňuje naše cievy, pokožku, zuby, ďasna, kosti aj chrupavky. Podporuje účinky a vstrebávanie vitamínu E a železa. Vitamín C je tiež považovaný za silný antioxidant, vďaka čomu má schopnosť chrániť organizmus pred negatívnym pôsobením voľných radikálov.

TIP: Trápi vás kvalita pokožky, nechtov či vlasov? Skúste tiež Biosil.

Spoliehať sa na príjem vitamínu C iba z ovocia a zeleniny už dávno nemusíme. Produkt Extra C s postupným uvoľňovaním je istotou, že nášmu telu nebude dôležité C-čko chýbať.

Publikované: 09. 10. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Zuzana Čechová