Svadobné obrúčky: Krása tradície, ktorá sa nemení

Svadobný prsteň je obľúbenou dekoráciou väčšiny žien a ako viete, záležitosť ich výberu nie je len o cene. Ak budete pri ich kúpe postupovať podľa nasledujúcich tipov, pozitívne emócie budete mať vždy v okamihu pri pohľade naň, pretože ste si zvolili správne.

Rôzne preferencie

Od momentu, kedy vám partner daroval zásnubný prsteň, ubehol nejaký ten čas a pred vami je rozhodnutie nové. Potrebujete si kúpiť svadobné obrúčky. Teší vás kombinácia platiny s diamantom, alebo uprednostňuje klasické zlato? Ako si v tomto prípade vybrať správne riešenie? Na tento veľmi starý zvyk a tradíciu neexistuje žiadne pravidlo, ktoré by vás zaväzovalo k jednému výberu tých istých prsteňov. Voľte si podľa srdca a nechajte si pritom poradiť od klenotníka, ktorý vlastnosti drahých kovov pozná najlepšie. Dobrým nápadom sú preto kombinované krúžky, napríklad platina a zlato – ktoré vám pripomenú, že aj keď ste rovnako rozdielni, ako tieto kovy, plánujete zostať navždy spolu.

Čas na výber

Ako často navštevujete obchody so šperkami? Viete, aký je dnes široký výber? Možno si poviete, že je to jednoduché, ale takýto doplnok budete mať po celý život v spoločnosti milovaného partnera len jeden. Toto je vážna voľba! Preto na tieto záležitosti myslite vopred. Nechajte si aspoň pár mesiacov, kým sa správne rozhodnete, robte si osobný prieskum, skúšajte a porovnávajte. Vždy sa môžete vrátiť k tomu nádhernému prsteňu, ktorý ste minulý týždeň videli, a o ktorom ste si teraz istí, že bude tým najlepším riešením.

Správna veľkosť

Uvedomte si, že budete nosiť prsteň po dlhú dobu a v rôznych podmienkach: cvičenie, chlad alebo teplo, tehotenstvo, tvrdá práca - existuje mnoho situácií, kedy sa vaša pokožka môže meniť a prsteň prinesie nakoniec nepohodlie. Dokonalé prispôsobenie tomu pomôže zabrániť. Ak chcete správne zvoliť veľkosť týchto prsteňov, skúste ich vyberať, keď ste zdraví, pokojní, máte normálnu telesnú teplotu a vonkajšie prostredie je na charakter pekným počasím (nie príliš horúce a naopak chladné). Potom si budete môcť vybrať ideálnu veľkosť a mierne zmeny v hrúbke prstov vám nespôsobia už žiadne nepríjemné pocity. Ak ste sa čítaním dostali až na záver, môžeme vám povedať, že práve na internete nájdete podobné, rovnako krásne a najlacnejšie moderné obrúčky.

Publikované: 26. 09. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková