Horúci trend chladných dní – pletená vesta

Jedným z najhorúcejších trendov zimných mesiacov je pletená vesta! Ak chcete vyzerať super trendy, určite si jednu zaobstarajte. Využijete ju v zime, na jar i na jeseň. Zimné mesiace so sebou prinášajú čas na útulný outfit, ktorý môžeme získať vrstvením. Či už chcete vytvoriť minimálny, neutrálny vzhľad alebo teplejšiu zimnú atmosféru, pomôže vám v tom pletená vesta.

Znovuzrodenie vesty

Čo si predstavíte pod pojmom „pletená vesta“? Je to verzia s výstrihom do V, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete v sekcii pánskeho oblečenia? Možno pred očami vidíte vášho starého otca, ktorý takúto vestu nosil alebo sa vám spája s profesormi alebo bifľošmi zo školských lavíc. Pletená vesta tvorí akéhosi pomyselného skokana v módnych trendoch. Zatiaľ čo sa v minulosti spájala najmä s nerdami, momentálne si tento kúsok oblečenia získal srdce mnohých módnych návrhárov a influencerov. Najmódnejšie ženy na svete majú teraz na sebe pletené vesty, ktoré boli predtým vyhradené pre milých dedkov a golfové ihriská. Reinkarnácia sa začala v Škandinávii začiatkom roka 2019, keď dánske vydavateľstvá Ganni a Stine Goya a švédske obľúbené štúdio Acne Studios začali predávať ironicky „cool“ strihané úplety, ktoré vyzerali, ako keby boli priamo vybrané zo skrine vášho dedka.

Ako ju nosiť?

Zvoľte pletenú vestu, ktorá je nadmerne veľká - budete ju nosiť cez tričko, blúzku alebo akýkoľvek iný top alebo dokonca šaty. Vesta by mala mať štruktúru, nemala by byť príliš tenká, pleteniny by mali byť dostatočne hrubé. Vyberte si minimalistickú jednoduchú vestu alebo si vyberte nejaké potlače, najlepšie geometrické, ktoré pripomínajú 70. a 80. roky. Pokiaľ ide o farby, neutrálnymi tónmi ako je biela alebo béžová vytvoríte čistý škandinávsky štýl. Môžete však tiež experimentovať s farbami, ktoré sa hodia k vášmu šatníku. Pletenú vestu je možné nosiť s džínsami alebo nohavicami. Oblečte si ju cez tričko alebo košeľu. Vytvoríte tak pohodlné oblečenie nielen do práce. Záleží na tom, ako si váš outfit upravíte pridaním doplnkov a topánok. Dnešné vesty už nie sú vestami, ktoré si pamätáte z 90. rokov. Prešli významnou obnovou a v kombinácii s bielou dlhou košeľou, urobia z vášho outfitu niečo podmanivé a zároveň hrejivé. Je to naozaj útulný, pohodlný a zároveň elegantný trend.

Publikované: 16. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková